اخبار گردشگری

اضافه شدن 15 پروژه جدید به مجموعه گردشگری صفه

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان از اضافه شدن 15 پروژه جدید به مجموعه گردشگری صفه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ساکت ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاحیه پروژه‌های نوین تفریحی و گردشگری مجتمع گردشگری صفه اظهار داشت:

شرکت توسعه سیاحتی سپاهان به دنبال پیگیری اقدامات ویژه حوزه سرمایه‌گذاری و مشارکت ارزنده با بخش خصوصی و معرفی پروژه‌های قابل توجه و نوین تفریحی و گردشگری به مدیریت شهری اقدامات ویژه‌ای را طی دو سال اخیر در این حوزه رقم زده است.

وی با اشاره به اجرای نخستین پارک موضوعی نوری در اصفهان در مجتمع گردشگری صفه ادامه داد:

این مجموعه نوری با مساحتی بالغ بر 4200 متر مربع دارد که 40 المان نوری موضوعی در مدت زمان 65 روز به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به 29 هزار ساعت اقدام فنی، عمرانی و تخصصی به منظور عملیاتی سازی این پروژه، افزود:

از جمله اقدامات شاخص عمرانی و فنی این پروژه می‌توان به خاکریزی محوطه به حجم 250 متر مکعب، حصارکشی محوطه مجموعه به مساحت 600 متر مربع، اجرای 750 مترمربع فضاسازی محیطی و مرزبندی سنگی به صورت سنگ‌فرش، اجرای فنس‌کشی و فریم‌کشی بیس‌های محوطه پروژه به مساحت 600 متر مربع و تهیه و اجرای ۵ هزار کیلوگرم پروفیل از قبیل تیراهن، نبشی، شاخه لوله و آرماتور به منظور محوطه سازی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان هدف از اجرای این پروژه را ارتقای خدمات گردشگری در مجتمع گردشگری صفه دانسته و گفت:

احترام به محیط طبیعی صفه با انتقال پارکینگ و حذف ترددهای آلاینده، ارتقای آرامش در محیط طبیعی صفه، حذف فضاهای بی‌دفاع شهری و ارتقا به محیط امن و خانوادگی، توجه به الگوی تعامل اجتماعی با محور خانواده، افزایش ضریب آشنایی کودکان با موضوعات طبیعی و حیات وحش، ایجاد ارتباط مؤثر موضوعی در اجرای المان‌های نوری مطابق با فضای محیطی و طبیعی کوه صفه، اجرای نماد گردشگری جدید بدون انجام عملیات‌های عمرانی سنگین با هدف دوستی با طبیعت از دیگر اهداف این طرح است.

وی با بیان اینکه 4 برنامه استفاده از منابع الکتریکی برای این مجموعه متصوریم گفت:

علی‌رغم اینکه میزان مصرف برق این مجموعه از مصرف برخی فروشگاه‌های داخل شهر هم کمتر است ولی برای تأمین برق آن فرایند نصب پنل‌های خورشیدی به منظور ایجاد نیروگاه داخلی 50 کیلوواتی آغاز شده، همچنین از ظرفیت ژنراتور تخصصی مجموعه نیز مواقع استفاده در پیک مصرف بهره خواهیم برد ضمن اینکه استفاده از برق شهری در مواقع غیر پیک و کمک از ظرفیت توربین بادی نیز این مجموعه را در ردیف بخش‌هایی قرار می‌دهد که به محیط زیست احترام ویژه می‌گذارد.

ساکت افزود:

باید مدنظر داشت که در ساعت فعالیت کوه نور صفه بیش از ۲ هزار نفر به این مجموعه مراجعه می‌کنند و ایجاد ظرفیت گردشگری و حضور شهروندان زمینه کاهش مصرف برق خانگی و توجیه پذیر کردن این طرح را همراه دارد. این پروژه با مشارکت بخش خصوصی فعال شده است.

وی با اشاره به اقدامات زیرساختی، زیباسازی، عمرانی و فنی صورت گرفته برای راه‌اندازی بولینگ صفه در کلاس ملی و بین‌المللی گفت:

مجموعه بولینگ صفه یکی از پرطرفدارترین سالن‌های تفریحی ورزشی این حوزه است که با مساحتی بالغ بر 800 متر مربع پس از 10 سال نسبت به به روزرسانی و حل معضلات زیرساختی آن اقدام شد.

ساکت خاطرنشان کرد:

خریداری 100 متر مربع اپروچ و تعویض آن برای نخستین بار پس از تأسیس مجموعه، اجرای 260 متر مربع موکت تخصصی جهت پوشش محیطی، انجام 180 متر مربع فضاسازی محیطی، تهیه و اجرای ۸۴۶ متر مربع کناف دکوراتیو در سقف و دیواره‌های سالن بولینگ، تهیه و نصب پروفیل‌های زیرساختی و تزئیبی به حجم 5977 کیلوگرم، اجرای پروفیل آلومینیومی در لوور دکوراتیو به طول 3300 متر، تهیه 3 هزار کیلوگرم رنگ و رنگ آمیزی سطوح مختلف به مساحت 2 هزار متر مربع از دیگر اقدامات شاخص انجام شده در اجرای این پروژه تفریحی و ورزشی بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مجموعه بولینگ صفه ظرفیت میزبانی از رقابت‌های ملی و بین‌المللی را دارد، گفت:

با اجرای این طرح مجموعه بولینگ صفه پس از 16 سال به طور کامل ارتقا یافت و همچنین در این پروژه ارتقای الگوی خدمت‌رسانی در مجتمع گردشگری صفه و همسان‌سازی استاندارد محیط با الگوی بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان یادآورشد:

علاوه بر موارد زیرساختی همچون فاضلاب مجموعه بولینگ صفه با مشکلاتی همراه بود که موجب نارضایتی گردشگران و مشتریان مجموعه شده بود و در این پروژه اصلاح این معضل در دستور کار قرار گرفت و برای اولین از زمان تأسیس به طور کامل برطرف شد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از 2 مجموعه گردشگری غذایی در ایستگاه 1 و 2 تله‌سی‌یژ ناژوان، خاطرنشان کرد:

در این راستا تلاش شده تا ضمن بهره‌گیری از مجموعه‌های غذایی برند و اصیل، اقدامات خلاقانه جدیدی در طراحی، تنوع غذایی و فضاهای محیطی بکر در نظر گرفته شود.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان گفت:

مجموعه غذایی ایستگاه 1 تله کابین صفه با دارا بودن چشم انداز بام اصفهان، در مساحتی 900 متری اجرا و اکنون آماده ارائه خدمات به گردشگران است. همچنین مجموعه غذایی دیگری در ایستگاه 2 تله کابین صفه با مساحتی به متراژ 620 متر مربع در دل کوه صفه آماده پذیرایی از گردشگران خواهد بود.

ساکت با بیان آنکه توسعه ظرفیت‌های زیرساختی و پارکینگ از جمله اهدافی بود که دنبال شد و با موفقیت به مرحله اجرایی سازی رسید، اظهار داشت:

با اقدام صورت گرفته پس از الحاق پارکینگ باران به مجتمع گردشگری صفه، ظرفیت پارک خودرو در شرکت توسعه سیاحتی سپاهان به بیش از 2000 خودرور به طور همزمان در این مجموعه رسید.

وی تصریح کرد:

این پارکینگ به تنهایی دارای ظرفیت پارک 1300 خودرو به صورت همزمان است، روزانه می‌تواند میزان حدود 6000 خودرو گردشگران باشد. مدیریت تردد در محوطه مجتمع گردشگری صفه، احترام به آرامش محیطی در مجتمع گردشگری صفه، افزایش ظرفیت پارک خودرو، حل چالش ترافیک خودرو ناشی از عدم مکان پارک مناسب خودرو، توجه به استانداردهای ایمنی و ارتقای سطح خدمات‌رسانی در مجموعه و کاهش ترافیک عدم تنش ترافیکی در مجموعه از مهم‌ترین دستاوردهای اجرای پروژه توسعه ظرفیت زیرساختی پارکینگ باران است.

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد:

با توجه به تحولات تفریحی و گردشگری ویژه صورت گرفته در این مجموعه تفریحی، از این پس گردشگران می‌توانند به عنوان محل جدید تفریحی جهت اوقات فراغت به آن مراجعه نمایند.

وی درخصوص سایر اقدامات ویژه صورت گرفته در این سایت گردشگری ادامه داد:

حل معضل گازکشی در مجتمع گردشگری صفه پس از دو دهه و افزایش حضور بخش خصوصی، اقدام فرهنگی و هویت‌بخش به دلیل موقعیت مکانی ویژه بام اصفهان و احداث برج پرچم ۵۵ متری، احداث مجموعه‌های غذایی متنوع شامل فست‌فود، کافی‌شاپ و رستوران، همچنین ارتقای شبکه ارتباطی و زیرساختی بخش دیگری از اقدامات انجام ویژه در این مجموعه به‌شمار می‌رود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا