با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

آشنایی با آیین های عاشورایی تهران

در آستانه اربعین حسینی نمایشگاهی در تالار آبی مجموعه نیاوران تهران با هدف آشنایی با آیین‌های عاشورایی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این مراسم با سخنرانی مهرشاد کاظمی پژوهشگر و تهران پژوه، سیدمهدی اعرابی شمیران پژوه، مرتضی رضوان فر پژوهشگر میراث ناملموس و مهدی زنگنه پژوهشگر و شاعر آیینی چهارشنبه (هشتم شهریور) از ساعت 15:30 تا 18:30 برگزار خواهد شد.

معرفی تکایای تاریخی و مواریث عاشورایی ثبت ملی شمیران، پرده خوانی با موضوع واقعه کربلا و بازدید از تکیه تاریخی نیاوران از جمله برنامه‌های این مراسم هستند.

همزمان با این مراسم آثاری از گنجینه موزه‌های نیاوران با محتوای مذهبی و مجموعه تصاویر و اسناد از تکایای شمیران از آرشیو مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان نیز در معرض دید قرار می‌گیرند.

آیین یاد شده با دعوت از پژوهشگران، علاقه‌مندان، پیرغلامان و متولیان تکایا و حسینیه های تاریخی منطقه نیاوران همراه خواهد بود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا