اخبار گردشگری

776 اثر تاریخی ایلام در فهرست آثار ملی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از ثبت 776 اثر تاریخی ایلام در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

فرزاد شریفی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام، صبح شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت:

در استان ایلام تعداد 892 اثر شامل طبیعی و تاریخی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد 776 اثر از آثار تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده است، افزود:

در نیمه نخست سال جاری با بررسی در 11 شهرستان استان، بیش از 500 اثر تاریخی شناسایی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره کل در راستای حفظ میراث فرهنگی استان، مرمت آثار تاریخی بوده است.

شریفی خاطرنشان کرد:

در این رابطه میزان 10 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و ملی همچنین از محل مسئولیت‌های اجتماعی شرکت نفت هزینه شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد:

این آثار تاریخی مرمت شده شامل آتشکده کوشک قینفر ملکشاهی، قلعه والی ایلام، هزار درب آبدانان، شهر تاریخی سیمره دره شهر، امامزاده پیر محمد بدره، آتشکده موشکان چرداول، قلعه شیاخ دهلران، آتشکده سیاهگل ایوان، تپه چوار، شهر تاریخی سیروان و قلعه کهره هلیلان بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام به دیگر اقدامات مهم در جهت حفاظت از آثار تاریخی استان پرداخت و تصریح کرد:

تقویت انجمن های میراث و انجمن‌های مردم نهاد، تقویت گشت‌های یگان حفاظت و مشارکت سایر یگان‌های حفاظت ادارات و گشت‌های مشترک و مهم‌تر از همه آگاه سازی عموم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان در جهت حفظ آثار از جمله این اقدامات بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، این استان یکی از برترین استان های غربی کشور است که از نظر تاریخی بسیار غنی بوده و در طول تاریخ همواره اهمیت ویژه ای برای ایران داشته است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا