با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

بازدید 2500 گردشگر از تپه حسنلو نقده در سال جاری

مدیر پایگاه ملی حسنلو در نقده از بازدید 2500 گردشگر از تپه حسنلو نقده در سال جاری خبر داد.

حسن شیری  در گفت و گو با ایسنا افزود:

طی 6 ماهه نخست سال جاری حدود 2500 نفر از پایگاه ملی حسنلو بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 21 درصد افزایش بازدیدکننده ثبت شده است.

وی ادامه داد:

از بین بازدیدکنندگان از این مجموعه، 35 نفر گردشگر خارجی از کشورهای مختلف نیز از این تپه تاریخی بازدید کردند.

شیری با اشاره به اینکه از ابتدای سال 1399 با همه گیری و شیوع ویروس کرونا شاهد کاهش بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و گردشگری بودیم، افزود:

خوشبختانه با اقدامات انجام یافته در طول سال، اقداماتی از قبیل، برگزاری برنامه‌های متنوع مانند نوروزگاه، معرفی بیشتر اثر در رسانه‌ها و عموم مردم، توزیع بروشورهای متنوع و رایگان در پایگاه، مستقر نمودن راهنمایان گردشگری، نصب تابلوها و بیلبوردهای معرفی اثر در جاده‌های اصلی منتهی به آن شاهد افزایش حضور گردشگران در محوطه تاریخی حسنلو هستیم و امیدواریم که با این اقدامات صورت گرفته، روند صعودی افزایش گردشگر در ماهها و سالهای آتی نیز ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد:

این مجموعه یکی از مهمترین سایتهای باستانی کشور است که قدیمی‌ترین لایه آن در حدود 8000 سال قدمت داشته و از نظر معماری نیز دارای جایگاه ویژه‌ ای است.

مدیر پایگاه ملی حسنلو ادامه داد:

کشف جام زرین حسنلو در سال 1337 یکی از مهمترین اکتشافات علمی و از نادرترین آثار تاریخی، دینی و هنری دنیای باستان است که باعث شهرت جهانی این محوطه شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه تاریخی حسنلو در 80 کیلومتری ارومیه و 9 کیلومتری شهرستان نقده قرار دارد که در سال 1344 به شماره  485 در فهرست آثار ملی ثبت شده است و در حال حاضر، جهت انجام فعالیت‌های علمی، فنی و پژوهشی به پایگاه ملی تبدیل شده و یکی از آثار مهم گردشگری استان آذربایجان غربی به شمار می‌رود و همه روزه شاهد بازدید گردشگران داخلی و خارجی از این مجموعه ارزشمند هستیم و اقدامات مقدماتی برای ثبت این اثر در فهرست میراث جهانی انجام شده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا