اخبار گردشگری

رونمایی از دو طرح گردشگری شهرداری یزد

همزمان با ایام دهه فجر، رونمایی از دو طرح گردشگری شهرداری یزد با موضوعات انیمیشن های گردشگری «یزدگردی» و تورهای «مجازی» صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، در مراسم رونمایی این این انیمیشن‌ها ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با اشاره به جاذبه های گردشگری شهر میراث جهانی و با توجه به اینکه یزد یکی از غنی‌ترین شهرهای گردشگری جهان است، اظهار کرد:

با هدف معرفی و شناساندن هرچه بیشتر یزد به گردشگران داخلی و خارجی، مدیریت گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد اقدام به ساخت و تهیه مجموعه انیمیشن های گردشگری «یزدگردی» و تورهای «مجازی» اماکن تاریخی و مذهبی شهر یزد کرده است.

مصطفی زارع زاده بیان کرد:

تولید 10 انیمیشن یزدگردی با موضوعاتی همچون مجموعه باغ دولت آباد، مجموعه امیرچقماق، مسجد جامع کبیر یزد، زندان اسکندر (مدرسه ضیائیه)، خانه لاری ها و همچنین معرفی معماری شهر یزد، خانه های سنتی یزد، سازه قنات، سازه های آبی، شیرینی های سنتی یزد و غذاهای سنتی یزد، پس از انجام تحقیقات و جمع آوری اطلاعات به مدت دو سال به شیوه ای نوین و با دقت بالا و طراحی گرافیکی بسیار زیبا صورت پذیرفته است.

وی تصریح کرد:

در همین راستا برای معرفی اماکن تاریخی و مذهبی شهر یزد به گردشگران داخلی و خارجی در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و به خصوص گردشگرانی که تاکنون به یزد سفر نکرده اند، سازمان اقدام به تولید تورهای مجازی اماکن تاریخی و مذهبی کرده که این تورها از سه روش پرتال، دریافت لینک برای فضای مجازی و عینک های هوشمند در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

زارع زاده عنوان کرد:

این مکان های تاریخی و مذهبی به صورت نقطه به نقطه و با ویژگی های خاص از جمله دیدن عکس های قدیمی مکان و بازدید از خط آسمان یزد مثل بالای مناره و زیر زمین به تعداد 10 مجموعه از جمله مسجد جامع کبیر یزد، مجموعه امیرچقماق، زندان اسکندر، آسیاب وزیر، مجموعه باغ دولت آباد، مسجد ملااسماعیل، امامزاده جعفر (ع)، خانه لاری ها، مجموعه خان شامل گنجینه علم و هنر، میدان خان، مسجد ریگ، بازار قیصریه، مدرسه شفیعیه، حمام خان، کاروانسراها و سراها است.

وی یادآور شد:

مجموعه انیمیشن های گردشگری «یزدگردی» با هزینه ای بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون ریال و تورهای «مجازی» با هزینه ای بالغ بر چهار میلیارد ریال تولید شده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا