اخبار گردشگری

واگذاری مرمت بناهای تاریخی مشهد به بخش خصوصی

سرپرست معاونت میراث ‌فرهنگی اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری خراسان رضوی از واگذاری مرمت بناهای تاریخی مشهد به بخش خصوصی خبر داد.

احسان زهره‌وندی در این خصوص اظهار کرد:

کاروانسرای کامه تربت‌حیدریه، آهنگ بجستان، یونسی بجستان، مزینان داورزن و سنگ بست فریمان از بناهایی بودند که به بخش خصوصی واگذار شدند.

وی ادامه داد:

کاروانسرای کامه تربت‌حیدریه با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی، به مساحت 2 هزار مترمربع است که برآورد کارشناسی برای مرمت و احیای این مجموعه مبلغ 76 میلیارد و 684 میلیون ریال و مبلغ اجاره ماهیانه 11 میلیون ریال پیش‌بینی شده است.

زهره‌وندی عنوان کرد:

کاروانسرای آهنگ بجستان با کاربری فرهنگی و پذیرایی مساحتی 182 متر مربع دارد که برای مرمت و احیای آن 30 میلیارد و 411 میلیون ریال و اجاره ماهیانه 4 میلیون و 500 هزار ریال برآورد کارشناسی شده است.

وی با بیان این که کاروانسرای یونسی بجستان نیز واگذار می‌شود، تصریح کرد:

این کاروانسرا با 2 هزار متر مربع مساحت کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی خواهد داشت که هزینه مرمت و احیای آن براساس برآورد کارشناسی 90 میلیارد و 300 میلیون ریال و اجاره ماهیانه آن 20 میلیون ریال است.

سرپرست معاونت میراث‌ فرهنگی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: کاروانسرای مزینان داورزن که 4 هزار متر مربع زیربنا دارد، با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی و برآورد هزینه مرمت و احیا به مبلغ  65 میلیارد و 63 میلیون ریال و با اجاره ماهیانه 32 میلیون ریال واگذار می‌شود.

زهره‌وندی کاروانسرای سنگ‌بست فریمان را از دیگر بناهای تاریخی برای واگذاری اعلام کرد و افزود: این مجموعه 3 هزار و 500 متر مربع زیربنا دارد که مبلغ 80 میلیارد و 204 میلیون ریال هزینه مرمت و احیای آن برآورد شده است، اجاره ماهیانه برای این مجموعه 8 میلیون و 500 هزار ریال پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند اسناد این مزایده را از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به آدرس setadiran.ir دریافت و مطالعه کنند و پس از بازدید محل، قیمت پیشنهادی خود را اعلام کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، زهره‌وندی اظهار کرد:

متقاضایان تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه 11 اسفند ماه 1401 مهلت دارند اسناد را از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولت تحویل دهند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا