اخبار گردشگری

ظرفیت های گردشگری اردبیل باید به جهان معرفی شوند

به گفته معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه، ظرفیت های گردشگری اردبیل بسیار کم‌نظیر هستند و این قابلیت‌ها باید در سطح بین‌المللی معرفی شوند.

مهدی صفری، امروز (15 تیرماه 1402) در دیدار با استاندار اردبیل، در این خصوص بیان کرد:

آئین افتتاحیه رویداد اردبیل 2023 که این شهر را به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال میلادی جاری معرفی کرد، بازخورد خوبی در سطح بین‌المللی و در میان مهمانان حاضر در این رویداد داشته است و رویداد اردبیل 2023 در توسعه گردشگری استان تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

او در ادامه افزود:

حضور سفرای کشورهای مختلف در اردبیل در توسعه روابط و صنعت گردشگری استان تاثیرگذار است و در استمرار آن، حاضر هستیم سفرای کشورهای حاشیه خلیج فارس را به اردبیل دعوت کنیم تا از ظرفیت‌های گردشگری این استان بازدید کنند.

صفری با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد:

امنیت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری از مسائل مهم در این صنعت است و می‌تواند زمینه ساز حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان باشد و باید اطمینان خاطر نسبت به سرمایه گذاری، به سرمایه‌گذاران داده شود.

استاندار اردبیل نیز درباره ظرفیت های گردشگری اردبیل افزود:

حوزه گردشگری از مزیت‌های این استان است که در کنار برنامه ریزی برای توسعه صنعت و کشاورزی استان، برنامه‌های ویژه‌ای برای حوزه گردشگری نیز در نظر داریم.

وی ادامه داد:

برگزاری آئین افتتاحیه رویداد اردبیل 2023 بازخوردهای چشمگیری در سطح بین‌المللی داشت و تاثیر انعکاس رسانه‌ای آن، در تمایل گردشگران کشورهای مختلف برای سفر به اردبیل مشهود است.

سید حامد عاملی (استاندار اردبیل) یادآور شد:

اقدامات اساسی در حوزه زیرساخت‌های گردشگری و توسعه تاسیسات اقامتی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان در کشورهای عضو اکو و چین، روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس از برنامه‌های ما در حوزه گردشگری است.

لازم به ذکر است که جاهای دیدنی اردبیل و ظرفیت های گردشگری اردبیل تنوع بسیار بالایی دارند و این استان، یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری برای گردشگران داخلی و خارجی است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا