اخبار گردشگری

سه نرخی شدن بلیط مجموعه توچال برای عموم

مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال از سه نرخی شدن بلیط مجموعه توچال برای عموم خبر داد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگار توانا؛ نشست خبری مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال پیش از ظهر امروز به مناسبت افتتاحیه پیست اسکی بین المللی این مجموعه امروز در ایستگاه هفتم پیست برگزار شد.

روح الله امداد مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال در این نشست با تبریک ولادت امام جواد (ع) و أمیر المومنین اظهار داشت:

دو برنامه در این مجموعه در نظر داریم که یکی در حوزه اجتماعی و دیگری گردشگری است که در حوزه اجتماعی، موضوع نشاط مسئله مهمی است و زمانی که نشاط در جامعه وجود داشته باشد افراد قادر به انجام کارهای صحیح هستند و در راستای موفقیت قرار می‌گیرند.

مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال ادامه داد:

از سال 2000 به بعد سازمان ملل یکی از عوامل توسعه کشورها را مسئله نشاط در نظر گرفته است که این‌گونه مسائل مانند نشاط و گردشگری نیاز به زیرساخت دارد.

وی درباره اهمیت صنعت گردشگری عنوان کرد:

گردشگری در حال حاضر یک صنعت مهم است و کشورهای همسایه ما در حال تلاش هستند که عقب نمانند و ما هم نیازمند تلاش بیشتر برای پیشرفت و آبادی در این عرصه هستیم.

امداد با اشاره به پتانسیل های کشور در خصوص گردشگری گفت:

در کشور ما پتانسیل های زیادی برای گردشگری وجود دارد ولی برنامه و راهبرد طراحی نشده است‌.

وی با اشاره به اقداماتی که مجموعه توچال در حوزه ورزش و افزایش سرانه ورزش در کشور انجام داده است،گفت:

ما در این مجموعه‌ میزبان چندین مسابقه بودیم و زمین تنیس را که در گذشته 2 عدد بود به 7 عدد ارتقا داده‌ایم.

مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال بیان کرد:

بعد از کرونا بازدید بیشتری از مجموعه توچال انجام شده و امیدواریم با همکاری اهالی رسانه حضور بیشتر و نشاط بیشتری در این مجموعه ایجاد شود.

وی با ذکر خاطره ای از یک خبرنگار خارجی و بازدید از توچال گفت:

یکی دو سال پیش خبرنگار آناتولی ترکیه با دیدن از توچال گزارشی ارائه کرد و گفت مجموعه توچال نماد شکست تحریم‌های آمریکا علیه ایران است و حتی من هم از این دیدگاه نگاه نکرده بودم.

امداد ادامه داد:

یک گردشگر از برزیل زمانی که در اینجا حضور داشت دقایقی را محو برف های کشور شد و با ابهام ویژه ای گفت: من فکر میکردم ایران بیابان است نمی‌دانستم که برف هم دارد؛ بنابراین نیاز است که اطلاع رسانی ما در این عرصه بیشتر شود.

امداد در خصوص میزبانی مسابقات بین المللی در آینده نیز گفت:

پیست بین المللی توچال میزبان مسابقه بین المللی تله اسکی جهان با حضور 50 کشور شده خواهد بود.

وی با اشاره به این که در دوره های مختلف برای این پیست اقداماتی انجام شده است، بیان کرد:

در یک دوره ای  فضای سبز مجموعه احداث شد و در یک دوره‌ای زیرساخت ها افزایش پیدا کرد و همچنین در حوزه برق و آب گرم هم با معضلاتی رو به رو بودیم که در حال حاضر از ایستگاه اول تا هفتم دارای آب گرم است.

امداد ادامه داد:

خطوط تله کابین در حال فرسودگی بود و قطعات کابین و قفل با وجود تحریم وارد کشور شد؛ در چنین شریطی ما در سکوت خبری این قطعات را خریداری و بعد اطلاع رسانی کردیم اما قابل ذکر است که نیم نگاهی به خرید قطعات داخلی داشتیم و اگر امکان خرید بود، خریداری می‌کردیم.

مدیر عامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال عنوان کرد:

همه ایستگاه های ما بازسازی شده حتی برخی از ایستگاه های گذشته که شبیه به حلبی آباد بود موفق به بازسازی آنها شدیم  و همچنین در حوزه مکانیک،کابل و قطعات نیز با تغییر همراه بود.

امداد با اشاره به گران بودن کابین های خارجی اظهار داشت:

هر یک عدد کابین خارجی برای تحویل به ایران 2 میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه دارد که ما با هزینه کمتر در خرید کابین داخلی صرفه جویی کردیم و در پیست اسکی با توان داخلی و مهندسان ایرانی موفق به ساخت و فروش دو دستگاه تله اسکی شدیم.

وی درباره خلف وعده کشورهای خارجی در بافت کابل‌های تله کابین گفت:

برای بافت کابل‌ها با یک شرکت سوئیسی و اتریشی در این خصوص صحبت‌هایی انجام شد ولی با نیامدن آنها رو به رو شدیم اما بچه های داخلی کشور استارت ساخت کابل‌ها را زدند و هم اکنون کابل‌ها را به گونه ای بافته اند که محل بافته شدن مشخص نیست.

وی در خصوص هتل توچال  بیان کرد:

یکی از مرتفع ترین هتل‌های کوهستانی جهان است که سال 1400 و 1401 تله اسکی برای خودمان ساختیم و سال ساخت را به عنوان اسم آن انتخاب کردیم.

امداد در پاسخ به سوال گران بودن مجموعه توچال و استفاده تمامی افراد امکان پذیر نیست، گفت:

تجهیزات همه ورزش‌ها گران است و اسکی هم مانند بقیه ورزش ها است اما برای اینکه عموم مردم امکان استفاده از این مجموعه را داشته باشند نرخ بلیت در طول هفته را سه نرخی کرده ایم و شنبه‌ها قیمت فقط 300 هزار تومان است.

وی ادامه داد:

اجاره ست کامل لوازم اسکی 600 هزار تومان است و حدودا با 3 تا 4 میلیون تومان افراد با میانگین در 7 جلسه می‌توانند آموزش اسکی را در این مجموعه به سر انجام برسانند.

وی همچنین در مورد تعداد بازدید کنندگان از مجموعه گفت:

ما در طی سال بر اساس برآوردها حدود 4 میلیون مراجعه کننده داریم و همچنین حدودا یک میلیون نفر در طول سال استفاده کننده از تله کابین هستند و در مجموع تعداد مراجعه کنندگان در ماه‌ها و فصل‌های مختلف متفاوت است اما در زمستان افراد بیشتری مراجعه می‌کنند.

مدیر عامل مجموعه توچال درباره میزان درآمد این مجموعه اظهار کرد:

درآمد ما حدود ده میلیارد تومان است اما هزینه های مختلف و نگهداری تمامی مجموعه در حقیقت زیاد است.

امداد در خصوص حرکت‌ تله کابین در توچال بیان کرد:

حرکت تله کابین تا ساعت یک بعد از ظهر به سمت بالا می‌رود و حداکثر تا ساعت 4 بعد از ظهر باید افراد را به پایین انتقال بدهیم.

امداد در پایان با بیان اینکه سال جاری به دلیل کاهش نزولات، بازگشایی پیست دیرتر انجام شد، عنوان کرد:

در برخی کشورها از دستگاه‌های برف ساز استفاده می‌شود و ما امکان استفاده از دستگاه برف ساز را در مجموعه نداریم و برای استفاده از دستگاه برف ساز دو مورد را باید در نظر داشت؛ یکی دمای کمتر از 5 درجه است که ما این مشکل را نداریم، چرا که دما تا منفی 15 و 20درجه هم می‌رود اما مشکل ما میزان آب است که البته در حال بررسی برای استفاده از برف‌های آب شده هستیم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا