با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

شرکتی که بلیط پروازهای داخلی را دلاری می‌فروخت تعلیق شد

به گفته جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور، شرکتی که بلیط پروازهای داخلی را دلاری می‌فروخت، تعلیق شد.

جعفر یازرلو در این خصوص اظهار داشت:

در روزهای اخیر سایت عرب الدیل که به دلار و بالاتر از نرخ های ابلاغی توسط سازمان هواپیمایی کشوری به فروش می رسید، تحت نظارت این سازمان قرار گرفت. بررسی این موضوع در اولویت کاری سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفته و وزیر راه و شهرسازی نیز دستور پیگیری سریع این موضوع را داده است. با بررسی های کارشناسان مشخص شد که این سایت توسط شرکت «Oxin Air Travel Services» که دارای مجوز فروش الکترونیکی به آدرس oxintravel.ir این سازمان است، ایجاد شده است.

او در ادامه افزود:

به دلیل این تخلف، بر اساس آیین نامه کنترل ایجاد و راه اندازی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، سیاحتی و زیارتی مصوب 1392، به دلیل گرانی و فروش ارزی بلیت های داخلی خارجی، قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی بالاتر از لیست قیمت ارائه شده از سوی سازمان است، شرکت هواپیمایی و استفاده از سایتی که فروش اینترنتی بلیت را نمی دهد به مدت یک ماه متوقف شده است.

وی ادامه داد:

الدلیل که ظاهراً در بصره مستقر است، در ایران واقع شده و توسط شرکت وزین مهر اکسین که دارای مجوز فروش الکترونیکی به آدرس oxintravel.ir است و به دلیل تخلف ایجاد شده است. از اکسین، حوزه الدلیل نیز مشمول مراجع قضایی است. برای انسداد و تعقیب متخلفان معرفی شد و با دستور دادستانی برای همیشه مسدود می شود. همچنین در صورتی که شرکت خدمات هواپیمایی وزین-مهر اکسین اقدام به فروش بلیت در مدت توقف یک ماهه کند، مجوز آن برای همیشه لغو می شود.

یازرلو در پایان سخنان خود درباره شرکتی که بلیط پروازهای داخلی را دلاری می‌فروخت، تاکید کرد:

نمایش، عرضه، انتشار و فروش بلیط هواپیما خارج از لیست قیمت اعلام شده از سوی سازمان هواپیمایی غیرقانونی است و به مسافران توصیه می شود با درج عکس بلیت ها نسبت به طرح شکایت و گزارش این گونه مشکلات در سایت سازمان هواپیمایی اقدام کنند. و اطمینان حاصل شود که سازمان هزینه اضافی را بازپرداخت خواهد کرد. البته برخی از افراد به این تصور که این شکایت زمان بر است، شکایت خود را رها می کنند، اما به شما توصیه می کنیم شکایت را رها نکنید و مطمئن باشید که این پرونده پیگیری خواهد شد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

منبع
ABS News

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا