اخبار گردشگری

همزمان با دهه فجر، 11 پروژه در کاشمر افتتاح شد

به گفته شهردار کاشمر، همزمان با دهه فجر، 11 پروژه در کاشمر افتتاح شد.

اصغر کوهسرخی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر عنوان کرد:

دهه فجر فرصتی است تا 45 سال عزت و سرافرازی ملت شریف ایران را به همه آن‌هایی که در مسیر اعتلای نام این مرز و بوم تاریخ‌ساز شده‌اند، به‌ خصوص شهروندان صبور و مقاوم شهرستان پرافتخار کاشمر تبریک و تهنیت عرض کنم.

وی اولویت برنامه‌های شهرداری را سیما، منظر، فضای سبز شهری و زیباسازی و توسعه شهر ذکر کرد و گفت:

اولین نکته‌ای که در مواجه با هر شهری جلب‌توجه می‌کند زیبایی، نورپردازی و فضاهای گردشگری شهری است که نه‌تنها سبب جذب گردشگر می‌شود، بلکه با توجه آب‌وهوای مختلف در منطقه ترشیز و هم‏چنین وجود امام‌زادگان و آرامگاه شهید مدرس در این شهر می‌تواند فضای مطلوب‌تری را برای شهروندان فراهم کند.

وی افزود:

از ابتدای امسال توانسته‌ایم از منابع داخلی و با استفاده از اعتبارات ملی و استانی با صرف اعتباری بالغ ‌بر 1282 میلیارد ریال، چندین پروژه را برای رفاه بیشتر شهروندان در دهه فجر امسال راه‌اندازی کنیم.

شهردار کاشمر تعداد پروژه‌هایی که در دهه‌فجر امسال افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند را 11 پروژه عنوان کرد و گفت:

پارک‌های دانش و بانوان واقع در خیابان قائم با هزینه 1100 میلیارد ریال برای رفاه بیشتر شهروندان راه‌اندازی و ایجاد شده است که با دارا بودن غرفه‌های تجاری و آلاچیق، فضای بازی کودکان و سایر امکانات از پروژه‌هایی است که در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد.

کوهسرخی در ادامه با بیان این‌که در شهرک‌های احداث شده و خیابان قائم جمعیت قابل‌توجهی سکونت دارند، که این مناطق دارای اولویت برای 230 میلیارد ریال هزینه شده است که جهت استفاده شهروندان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد:

با فعالیت کارخانه آسفالت، شاهد جهش چشم‌گیر در اجرای عملیات آسفالت بودیم، چنان‌که از ابتدای امسال تاکنون تولید آسفالت در این کارخانه افزایش یافته است و معابر و خیابان‌های مختلفی در سطح شهر آسفالت گردیده که از ابتدای امسال 550 میلیارد ریال برای آسفالت معابر شهری هزینه شده است که در دهه‌فجر پروژه‌های مختلفی در این مورد به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار کاشمر از دیگر فعالیت‌های عمرانی شهرداری را اجرا و تکمیل فاز 4 بلوار سیدمرتضی(ع) و اجرای بهسازی جنگل سیدمرتضی(ع) عنوان کرد و افزود:

تکمیل فاز 4 بلوار سیدمرتضی با هزینه 8 میلیارد ریال انجام شده است که به‌صورت کامل در این ایام مبارک به بهره‌برداری می‌رسد.

کوهسرخی از کلنگ‌زنی بامشار آبشار مصنوعی بام شهر با اعتبار50 میلیارد ریال هم‌زمان با دهه فجر خبر داد و افزود:

احداث بامشار در ضلع شمال غربی آستان مقدس سیدمرتضی به طول 200 متر و اختلاف ارتفاع 45 متری با جنگل، از بام شهر تا وسط جنگل در حال اجراست.

وی ایجاد چهار هزار مترمربع فضاسازی در بام شهر، احداث مخزن 1200 لیتری آب در قسمت بالادست را از جمله اقدامات در دست انجام برشمرد و اظهار کرد:

هدف از این اقدام آبیاری به‌موقع درختان و جلوگیری از خشک شدن آن‌هاست.

شهردار کاشمر اظهار کرد:

چون چاه موتور اختصاصی شهرداری در این مکان واقع شده است، عملاً با این اقداماتی که صورت می‌گیرد، آب هدایت‌شده از آن مکان به‌صورت سطحی به سمت جنگل و بلوار رفته و برای آبیاری استفاده می‌شود.

کوهسرخی خاطر نشان کرد:

برای استفاده بهینه از آب موجود، دو برکه در قسمت پایین‌دست به مساحت 700 متر و یک برکه در وسط آبشار پیش‌بینی شده که از بام‌شهر تا پایین‌دست به‌صورت چرخشی از آب استفاده می‌شود.

وی با بیان این‌که طرح جامعی برای سیدمرتضی نداریم و مطالعات سایت آن را شروع کردیم؛ گفت: 100 هکتار از کاجستان سیدمرتضی از منابع طبیعی تحویل شهرداری شده است، در واقع این بام‌شار در راستای زیبایی و نگهداری درختان ایجاد می‌شود.

کوهسرخی عنوان کرد:

این پروژه فاخر در این نقطه از شهر جزو اولویت‌های مدیریت شهری و واحد طرح و برنامه شهرداری است، قطعاً با تکمیل و راه‌اندازی آن شاهد توسعه صنعت توریسم و گردشگری نه‌تنها در شهرستان بلکه در منطقه ترشیز خواهیم بود.

وی با اشاره به این‌که فضای سبز شهری، نماد زیبایی و طراوت هر شهر است که شهرداری با فعالیت‌های مختلف در زمینه تولید گل و درختچه‌های موردنیاز توسط واحد فضای سبز انجام می‌دهد؛ گفت:

برای آبیاری بهتر فضای سبز شهری، سیستم آبیاری تحت‌فشار فضای سبز در چندین منطقه راه‌اندازی شده است که این پروژه‌ها با هزینه 29 میلیارد ریال در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار کاشمر با بیان این‌که از دیگر پروژه‌های شهرداری، اجرای سیستم روشنایی و تأسیسات و نورپردازی برای 20 پروژه در سطح شهر با هزینه 80 میلیارد ریال است؛ گفت:

برای امدادرسانی و افزایش امکانات بیشتر برای سازمان آتش‌نشانی، بهسازی خودروی بالابر امدادی آتش‌نشانی به مبلغ 10 میلیارد ریال و احداث ساختمان اداری آتش‌نشانی با اعتبار 15 میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های انجام گرفته است.

کوهسرخی عنوان کرد:

با فعالیت کارگاه تولیدی تایل، بسیاری از تولیدات موردنیاز شهرداری در این زمینه تأمین شده است که از ابتدای امسال برای کف‌سازی معابر و پیاده‌رو 200 میلیارد ریال هزینه شده است که چندین پروژه در این زمینه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پایان گفت:

به همراه همکارانم در شهرداری کاشمر و اعضای شورای‌شهر تلاش کردیم بر اساس قولی که به شهروندان داده‌ایم در سطح شهر پروژه‌های مختلف را به دست گرفته و با تمام توان برای رفاه حال شهروندان در تلاش هستیم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا