اخبار گردشگری

جاده های روستای گردشگری قلات شیراز پاکسازی شد

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز، جاده های روستای گردشگری قلات شیراز پاکسازی شد.

کامران اسلاملو امشب، 20 اسفندماه با اعلام این مطلب گفت:

محیط زیست و پاک نگه‌داشتن آن نیز بخشی از این آداب و رسوم است و از آنجایی که در روستا و حرایم شهری، همیشه انبوهی نخاله و زباله فرا گرفته است، مردم مناطق کودیان و نواحی اطراف با همکاری مرکز بهداشت انقلاب و بخشداری مرکزی، دهیاران و خیرین ضمن تهیه تدارکات و ماشین‌آلات حمل و نقل، عملیات پاکسازی محور کودیان و قلات را انجام دادند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز یادآور شد:

آن‌ها بدین ترتیب به استقبال سال نو رفته و محیط زیبا و پاکیزه در خور گردشگران زیادی که به شهر شیراز، پایتخت محیط زیست شهرهای آسیایی می‌آیند، هدیه می‌دهند.

وی اضافه کرد:

با این چنین مشارکت‌های مردمی گام موثری در جهت حفظ و ارتقا سلامت جامعه و محیط زیست برداشته می‌شود، برنامه عملیات پاکسازی کودیان در منطقه قلات با هماهنگی و ‌همکاری ارگان‌ها و مشارکت محیط زیست انجام شد و اقدام مهمی با هدف فرهنگ‌سازی به‌شمار می‌آید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز با بیان اینکه همانطور که در آستانه نوروز، گرد و غبار را از خانه‌های خود می‌زداییم و با پاکیزه کردن محیط زندگی خود به استقبال سال نو می‌رویم، افزود:

باید به عنوان یک سنت حسنه که ریشه در دین ما دارد. همین حس و حال را نیز نسبت به طبیعت و محیط پیرامونی زندگی خود داشته باشیم و نسبت به پاکیزگی آن حساس باشیم.

وی گفت:

اجرای چنین برنامه‌های نمادینی در فرهنگ ‌ازی برای حفظ محیط زیست و پرهیز از ریختن زباله در معابر عمومی و طبیعت موثر است و باید همچنان دنبال شود.

به گزارش ایسنا، قلات یکی از روستاهای هدف گردشگری شیراز است که به دلیل داشتن طبیعت زیبا در طول سال همواره مملو از گردشگران است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا