اخبار گردشگری

احیای کاروانسرای شاه عباسی گرمسار به هتل سنتی

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرمسار از احیای کاروانسرای شاه عباسی گرمسار به هتل سنتی خبر داد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرمسار شامگاه یکشنبه در حاشیه افتتاح این کاروانسرا در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌

این بنا با مدیریت صندوق توسعه و احیا و با مشارکت بخش خصوصی احیا شد و در قالب هتل سنتی با کاربری اقامتی ـ پذیرایی در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان سمنان، آماده خدمات رسانی به زائران حرم مطهر امام هشتم(ع) و گردشگران است.

نسیبه همتی افزود:

با افتتاح این بنا تعداد 24 اتاق اقامتی سنتی با ظرفیت 80 نفر به امکانات گردشگری غرب استان سمنان افزوده شد.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرمسار با بیان اینکه کاوانسرای ایوانکی دارای 2 سالن مجزا برای مراسم و پذیرایی است که 300 نفر گنجایش دارد، ابراز کرد:

راه‌اندازی این مجموعه، علاوه بر اینکه موجب رونق منطقه و افزایش گردشگری می‌شود، به طور مستقیم برای 68 نفر اشتغال‌زایی در پی داشته است.

وی گفت:

این کاروانسرا از معروف‌ترین کاروانسراهای استان سمنان است که قدمت آن مربوط به دوره صفویه است و به عنوان یکی از آثار ملی ایران و با شماره ثبت یکهزار و 763 به ثبت رسیده‌است.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرمسار با بیان اینکه کاروانسرای شاه عباسی ایوانکی اولین منزلگاه کاروان‌هایی بود که از تهران عازم خراسان می‌شدند، تصریح کرد:

ساختمان این کاروانسرا از سنگ و آجر بنا شده و دارای تزیینات آجرکاری است، همچنین این کاروانسرا از نظر معماری چهار ایوانی است که دارای پلانی مربع شکل و به صورت شرقی – غربی است.

به گزارش ایرنا، استان سمنان مسیری تاریخی و بخشی از جاده ابریشم معروف بوده است. حدود 30 کاروانسرا در تمام نقاط استان سمنان از شرق تا غرب استان قرار دارند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا