با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

مرمت میدان امام همدان به کجا رسید؟

به گفته رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی همدان، طراحی پروژه مرمت میدان امام همدان انجام شده و مرمت این میدان در مرحله جذب پیمانکار است.

حمید بادامی‌نجات در این خصوص بیان کرد:

طراحی پروژه مرمت و بهسازی جداره‌های میدان امام(ره) انجام شده و در آینده نزدیک و پس از جذب پیمانکار مرمت جداره‌ها آغاز خواهد شد.

حمید بادامی‌نجات در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه برای ثبت جهانی هگمتانه وظایفی از سوی ستاد راهبردی ثبت بر عهده‌ شورا و شهرداری محول شده است، یادآور شد:

بازگشایی معبر باستان که راسته آهن‌فروشان را به بلوار علویان وصل می‌کند، اتفاق افتاد و آسفالت آن هم انجام شد.

وی از تملک دو یا سه پلاک توسط شهرداری در راستای حذف سواره از عرصه هگمتانه خبر داد و گفت:

به‌زودی حذف تردد سواره از میدان ۷ تیر تا ابتدای بلوار بم انجام و بخشی از این محدوده به پارکینگ تبدیل می‌شود.

بادامی‌نجات با بیان اینکه جداره‌سازی پیاده‌راه‌های بوعلی و اکباتان در حال انجام است، افزود:

عملیات اجرایی مرمت جداره‌ها در پیاده‌راه اکباتان و مسیر گردشگری هگمتانه تا باباطاهر آغاز شده و با همکاری شهرداری و کسبه به‌صورت شبانه‌روز در دست اجراست.

عضو شورای شهر همدان عنوان کرد:

جداره‌سازی سرگذر و حذف الحاقات این محدوده به‌زودی آغاز می‌شود و تا چند روز آینده شاهد شروع عملیات مرمت جداره‌های بازار تاریخی همدان هم خواهیم بود.

وی ادامه داد:

در راستای ثبت جهانی «هگمتانه و مرکز تاریخی همدان» پروژه‌های جدیدی به‌صورت موضوعی توسط مدیریت شهری تعریف شده و در حال انجام است که از جمله آن‌ها می‌توان به جداره‌سازی، کف‌سازی و ساماندهی کوچه همه‌کسی با دو میلیارد اعتبار نام برد.

بادامی‌نجات همچنین افزود:

حذف الحاقات و زوائد در بازار و پیاده‌راه اکباتان توسط هر چهار منطقه شهرداری‌ در حدود یک ماه انجام شد و زوائدی که از ۵۰ سال پیش اضافه شده بود، جمع‌آوری شد.

وی با تاکید بر اینکه ثبت جهانی هگمتانه آغاز کار ماست، عنوان کرد:

جهانی شدن همدان باعث می‌شود داشته‌های ارزشمند خود را بهتر بشناسیم و در راستای حفظ و معرفی آن‌ها به جهانیان هوشیارتر شویم تا علاوه بر مطرح شدن در عرصه جهانی، این میراث را برای آیندگان نیز حفظ کنیم.

بادامی‌نجات با اشاره به اینکه پویایی اقتصاد همدان مستلزم تقویت حوزه گردشگری است، گفت:

ایجاد گذر فرهنگی از کوچه آخوند تا میدان باباطاهر نیز با همین هدف در حال انجام است و اقدامات ارزنده‌ای در این محور در حال اجرا است.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان درباره مرمت و بهسازی جداره‌های میدان مرکزی همدان هم افزود:

طراحی پروژه و برآورد هزینه انجام شده و در هفته‌های آینده به مناقصه گذاشته می‌شود و پس از جذب پیمانکار مرمت جداره‌ها آغاز خواهد شد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا