با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

مرمت قلعه گلاشکرد فاریاب با اختصاص 840 میلیون اعتبار

به گفته معاون اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان، احیا و مرمت قلعه گلاشکرد فاریاب با اختصاص 840 میلیون تومان از اعتبارات استانی، به زودی آغاز می‌شود.

مجتبی شفیعی در این باره بیان کرد:

طی روز گذشته بازدیدی توسط فرماندار و مدیر پروژه از قلعه مذکور انجام شد و با توجه به طی فرایند تعیین پیمانکار و عقد قرارداد به زودی عملیات مرمتی قلعه گلاشکرد شروع می‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که پس از مرمت قلعه گلاشکرد فاریاب، احیای این بنای تاریخی در اولویت است، افزود:

ضمن تشکر از فرماندار شهرستان فاریاب که توجه زیادی به مرمت آثار تاریخی دارد، در سال‌های گذشته مرمت این قلعه با اعتبارات محدود انجام می‌گرفته که چشمگیر نبوده است.

او همچنین عنوان کرد:

قلعه گلاشکرد در روستایی به همین نام در شهرستان فاریاب واقع شده و به دوره اسلامی بر می‌گردد که در دوره صفویه و بعد از آن فعال بوده است.

لازم به ذکر است که قلعه تاریخی گلاشکرد فاریاب یکی از جاهای دیدنی کرمان است که در شهرستانی به همین نام قرار گرفته است. امیدواریم که با مرمت و احیای این بنای تاریخی، زمینه بازدید از آن برای گردشگران فراهم شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا