اخبار گردشگری

احیای دریاچه گیلارلو با اختصاص 20 میلیارد اعتبار

به گفته فرماندار شهرستان گرمی، احیای دریاچه گیلارلو با اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار در دستور کار قرار گرفت.

حسین مولایی در این‌باره اظهار کرد:

قرار بود در سال‌های گذشته احیای این دریاچه با طراحی مجازی انجام شود که متاسفانه این پروژه به سرانجام نرسید و ما بهسازی کانال آب‌ور این دریاچه را شاهد هستیم تا زمینه برای احیای این منطقه و تامین آب انجام شود.

مولایی افزود:

با توافقی که با زارعین و کشاورزان پایاب سد گیلارلو انجام شده، قرار است در یک سال آینده آب زراعی از این دریاچه تامین نشود تا ما بتوانیم از روش‌های مختلف تامین آب دریاچه را انجام داده و شرایط مناسبی را در اطراف دریاچه گیلارلو برای حضور گردشگران و فضاهای تفریحی مهیا کنیم.

وب در خصوص احیای دریاچه گیلارلو خاطرنشان کرد:

پیش‌بینی ما این است که اگر در سه سال آینده برای تامین آب دریاچه گیلارلو اقدامی نشود، شاهد خشکیدن این دریاچه خواهیم بود و از همین رو برنامه‌ریزی‌ها را به نحوی به پیش می‌بریم تا زیبایی این دریاچه باقی بماند. برای زیرسازی و آسفالت مسیر دریاچه ۱۱ میلیارد تومان تامین اعتبار انجام شده و برای روشنایی مسیر و اجرای طرح‌های بوم‌گردی نیز ۲۰ میلیارد تومان منابع نیاز است.

فرماندار شهرستان گرمی، حسین مولایی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد:

در حالی که این دریاچه در سال‌های گذشته آب شرب گرمی را تامین می‌کرد و ظرفیت آن بیش از ۸.۵ میلیون متر مکعب بود اما امروز با کاهش منابع آب روبه‌رو شده و از سال ۸۶ به عنوان منطقه گردشگری و سد زیبا مورد توجه قرار گرفته اما بلاتکلیفی در مدیریت این مجموعه، فضای سبز و دیگر امکانات تفریحی این منطقه را به شکل نامناسب و مخروبه درآورده است.

او در پایان سخنان خود درباره احیای دریاچه گیلارلو افزود:

انتظار می‌رود با احیای فضای سبز و برقراری تجهیزات و امکانات مورد نیاز این منطقه نمونه گردشگری به یک فضای مناسب در گرمی تبدیل شود تا خانواده‌ها و گردشگران در فصول مختلف از زیبایی‌های آن استفاده کنند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا