اخبار گردشگری

بازگشایی درب های کاخ سعدآباد پس از چهار روز

بازگشایی درب های کاخ سعدآباد پس از چهار روز صورت گرفت و از روز ۷ اسفند تا ۱۰ اسفند هر روز از ساعت ۱۱ پذیرای بازدیدکنندگان بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه کاخ سعدآباد هرازگاهی به دلایل مختلف به روی بازدیدکنندگان بسته می‌شود. بیشتر تعطیلی‌های این کاخ به دلیل حضور مهمانان خارجی ریاست جمهوری است چون بخشی از کاخ‌های این مجموعه تاریخی در اختیار نهاد ریاست جمهوری بوده و از مقامات کشورهای خارجی در این اماکن استقبال می‌شود.

بنابراین به دلیل حضور مقامات کشورهای دیگر و تیم تشریفات نه تنها بخش مربوط به کاخ‌های ریاست جمهوری بلکه همه کاخ موزه‌ها و محوطه‌های آن به روی بازدیدکنندگان بسته می‌شود.

خیلی اوقات تورهای گردشگری برای یکی دو روز در تهران اقامت دارند و در این فاصله می‌خواهند تا از کاخ سعدآباد نیز دیدن کنند اما حضور مهمانان ریاست جمهوری اجازه ورود به هیچیک از موزه‌های کاخ را نمی‌دهد بنابراین بازدید گردشگران نیز لغو می‌شود.

تنها تورهای گردشگری نیستند که با در بسته مواجه می‌شوند خیلی از مردم تا زعفرانیه و تجریش و دربند می‌روند اما تازه آنجا متوجه می‌شوند که نمی‌توانند داخل بروند.

بسته بودن درهای سعدآباد تنها به دلیل حضور مهمانان خارجی نیست. در زمستان این تعطیلی‌ها بیشتر هم می‌شود چون برودت هوا اجازه ورود بازدیدکنندگان را نمی‌دهد.

امسال هم از روز 7 اسفند تا امروز 10 اسفند ماه همچنان هر روز مدیریت کاخ اعلام می‌کند که به دلیل برودت هوا امکان ورود به محوطه و کاخ‌ها با محدودیت رو به رو است و از ساعت 11 امکان بازدید وجود دارد.

در اطلاعیه روز هفتم اسفندماه آمده بود که مجموعه سعدآباد به دلیل برودت هوا و یخبندان، از ساعت 11 صبح پذیرای بازدیدکنندگان است.

تأخیر ساعت اعلام شده، مشمول نیروهای موزه‌ها و ادارات مجموعه نبود و ساعت کار پرسنل، مطابق روزهای معمول، از ساعت هشت صبح، برقرار بوده است.

در روزهای هشتم و نهم و دهم اسفند هم اعلام شد که بهدلیل برودت هوا و یخبندان و بارش مستمر برف، به منظور عملیات برف روبی جهت بازگشایی مناسب معابر مجموعه برای رفاه حال بازدیدکنندگان، از ساعت 11 صبح پذیرای بازدیدکنندگان است.

امکان دارد که تأخیر در بازگشایی کاخ باز هم ادامه داشته باشد بنابراین برای ورود به این مجموعه باید از اطلاعیه‌های روابط عمومی کاخ مطلع شد.

روابط عمومی کاخ سعدآباد همچنین در فیلمی که امروز منتشر کرده وضعیت کاخ را در روزهای برفی شرح داده و روی تعدادی از درخت‌های قطع شده و در معرض خطر تاکید دارد و آنها را در موقعیت نامناسبی که وجود دارند، نشان داده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا