اخبار گردشگری

مرمت مدرسه 800 ساله تبریز به کجا رسید؟

مدتی است که مرمت مدرسه تاریخی میدان حسن پادشاه تبریز آغاز شده و اکنون، به گفته مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز، مرمت مدرسه 800 ساله تبریز 80 درصد پیشرفت داشته است.

ناصر زواری در این خصوص گفت:

مدیریت میراث جهانی پایگاه بازار تبریز با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی مرمت میدان حسن پادشاه تبریز را در اولویت فعالیت های عمرانی خود قرار داده است و تمام تلاش خود را برای اتمام تدریجی این میدان بی بدیل به کار گرفته است.

او اظهار داشت:

با تلاش های انجام شده و تداوم و تسریع در مرمت مدرسه تاریخی این میدان، طبق برنامه ریزی های انجام شده و در صورت تزریق اعتبارات لازم تا پایان سال جاری مرمت و بازسازی این مدرسه به پایان می رسد که گامی مهم و تاثیرگذار در احیای میدان حسن پادشاه به شمار می رود.

زواری در ادامه به مرمت مسجد تاریخی میدان حسن پادشاه اشاره کرد و خاطرنشان کرد:

این مسجد که جزو مواریث بسیار مهم و تمدنی ایران و آذربایجان است در اولویت بعدی مرمت مجموعه قرار دارد که هم اکنون کارشناسان و پیمانکاران در محل یاد شده فعالیت های خود را ادامه می دهند.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود، مرمت مسجد میدان حسن پادشاه را زمان‌بر اعلام کرد و گفت:

این مجموعه تاریخ، فرهنگ، هنر و معماری این دیار باستانی است که همه ویژگی های زندگی مردمان این کهن شهر را در خود خلاصه کرده است.

به گزارش “گردشی تاپ” مجموعه تاریخی حسن پادشاه یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی تبریز است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. مرمت مدرسه 800 ساله تبریز و مسجد میدان حسن پادشاه، یک قدم بسیار بزرگ برای احیای این مجموعه تاریخی است. امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این مجموعه شکوه سابق خود را بدست آورد و میزبان گردشگران داخلی و خارجی باشد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا