اخبار گردشگری

آماده شدن اماکن تاریخی و فرهنگی فارس برای نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از آماده شدن اماکن تاریخی و فرهنگی فارس برای نوروز خبر داد.

محمد ثابت اقلیدی امروز، 13 اسفندماه به همراه شهردار منطقه 3 شهرداری شیراز و تنی چند از کارشناسان  از روند فعالیت‌های مرمتی، ساماندهی فضای سبز و پروژه قنات و حوض ماهی سعدی همچنین مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس در حاشیه این بازدیدها با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های انجام شده در خصوص مرمت ساختمان آرامگاه سعدی گفت:

با توجه به اینکه مرمت آرامگاه سعدی روزهای پایانی خود را سپری می‌کند به زودی داربست‌های مرمتی از بنای آرامگاه باز می‌شود.

وی افزود:

طبق برنامه‌ریزی‌ها ساماندهی فضای سبز مجموعه فرهنگی سعدی نیز در حال انجام است که به طور حتم تا قبل از تعطیلات نوروزی به پایان می‌رسد.

ثابت اقلیدی در خصوص ساماندهی فضای سبز در مجموعه تاریخی فرهنگی حافظ هم گفت:

خوشبختانه این روند با همکاری‌های بسیار خوب شهرداری منطقه در حال انجام است.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان فارس همچنین از آماده‌سازی دیگر سایت‌ها و اماکن تاریخی گردشگری این استان برای میزبانی و خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی خبر داد.

شهردار منطقه 3 شهرداری شیراز نیز در حاشیه این بازدید با تأکید بر اهمیت بهسازی و بازسازی فضای سبز محوطه پیرامونی آرامگاه سعدی گفت:

گل کاری در این محوطه انجام شده و کاشت درخت و همچنین بازسازی آب نماها و رنگ‌آمیزی آن‌ها نیز در دستور کار است و تا قبل از نوروز این اقدامات تکمیل خواهد شد.

افضلی همچنین به روند بهسازی فضای سبز مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ اشاره کرد و افزود:

تمامی تلاشمان را در پروژه‌های مشترک با اداره‌کل میراث فرهنگی فارس برای ارائه خدمات مناسب و مطلوب به مسافران نوروزی به کار بسته‌ایم.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی فارس با شهردار منطقه 3 شیراز موضوعات مرتبط با مراکز گردشگری منطقه 3 شهرداری نظیر حافظیه، سعدی و… و همکاری‌های دوجانبه در زمینه توسعه گردشگری مطابق با نیاز امروز جامعه، تلاش برای جذب هر چه بیشتر گردشگر و حفظ و نگهداری آثار تاریخی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا