اخبار گردشگری

رویداد گردشگری نیمرخ با محوریت مسجد جامع عتیق برگزار خواهد شد

به گفته رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، چهارمین دوره رویداد گردشگری نیمرخ با محوریت نادیده‌هایی از مسجد جامع عتیق برگزار خواهد شد.

علیرضا مساح درباره این برنامه اظهار کرد:

هدف اصلی این برنامه، معرفی آن دسته از جاذبه های گردشگری اصفهان است که توجه کمتری به آن‌ها می‌شود. در برنامه‌های گذشته‌ای که از سوی این اداره و با نام «نیمرخ» برگزار شد، شاه‌نشین پل خواجو، کوشک باغ زرشک و خانه تاریخی اژه‌ای‌ها با حدود 2500 تا 4000 نفر مورد بازدید قرار گرفت و در برنامه چهارم علاقه‌مندان و گردشگران به دیدار مسجد جامع عتیق اصفهان می‌روند.

وی در ادامه افزود:

مسجد جامع عتیق اصفهان یکی از بناهای بسیار ارزشمند اصفهان با قدمت بیش از هزار سال و یکی از جاذبه‌هایی است که از آن با عنوان «دائره‌المعارف معماری اسلامی» یاد می‌شود، چراکه تقریباً از همه دوره‌های تاریخ معماری بعد از اسلام، یادگاری‌هایی در این بنا وجود دارد. ارزش این بنا به حدی است که وقتی گردشگر خارجی وارد اصفهان می‌شود اگر میدان نقش‌جهان را نبینند حتماً باید این مسجد را تماشا کند، چراکه جاذبه‌هایی از همه دوران‌های تاریخی را می‌توان در این بنا دید و درواقع «چون صد آمد، نود هم پیش ماست.»

مساح در ادامه با اشاره به معماری کم‌نظیر مسجد جامع عتیق بیان کرد:

هر نوع سقفی که در مساجد ایرانی به‌کار رفته، در مسجد جامع اصفهان وجود دارد. این مکان علاوه بر اینکه مسجد است و به لحاظ هویتی و کاربردی ارزش دارد، قابلیت برگزاری کلاس‌های درسی در زمینه معماری، تاریخ، شهرسازی و تزیینات بنا را نیز دارا است.

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان بار دیگر به هدف اصلی رویداد گردشگری نیمرخ اشاره کرد و افزود:

در این برنامه نیز موفق شدیم با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان و درب دو قسمت از بخش‌های مسجد جامع اصفهان که به روی عموم بسته بوده، یعنی مدرسه مظفری و تالار 18 ستون را برای بازدید در رویداد گردشگری نیمرخ باز کنیم.

وی خاطرنشان کرد:

مسجد جامع اصفهان به علت اهمیتی که دارد در میراث جهانی ثبت‌شده است، به همین دلیل این بنا نه‌فقط متعلق به ما ایرانیان و مسلمان‌ها بلکه میراث و یادگاری متعلق به همه دنیا است که همه به آن چشم دوخته‌اند و ما موظف هستیم که آن را به بهترین شکل حفظ و معرفی کنیم.

علیرضا مساح در ادامه افزود:

در رویداد گردشگری نیمرخ نمایشگاهی در تالار 18 ستون در معرض دید عموم قرار گرفته و همچنین تولید محتوای متنی و تصویری بسیار خوبی درباره این مسجد انجام‌شده و یک بروشور، یک کتابچه و یک راهنمای ویژه کتیبه‌های مسجد جامع عتیق نیز تهیه‌ شده که در اختیار بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص زمان برگزاری این رویداد و نحوه تهیه بلیط خاطرنشان کرد:

علاقه‌مندان برای شرکت در رویداد گردشگری نیمرخ می‌توانند با مراجعه به این سایت نسبت به تهیه بلیت در سانس مورد نظر اقدام کرده و از این بنای بی‌نظیر دیدن کنند. این رویداد از یکم تا هفتم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 2 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا