اخبار گردشگری

مهر اصالت ملی برای 22 صنایع دستی کرمانشاه

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از مهر اصالت ملی برای 22 صنایع دستی کرمانشاه خبر داد.

امین کوگانی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به برگزاری هفتمین دوره داوری مهر(نشان) اصالت ملی محصولات صنایع دستی، اظهارکرد:

هفتمین دوره داوری مهر اصالت ملی صنایع دستی در غرب کشور به میزبانی استان همدان با حضور پنج استان این منطقه از جمله کرمانشاه برگزار شد.

وی افزود:

استان کرمانشاه با ارائه 34 اثر در این مراسم شرکت کرد که این آثار پیش از این توسط اساتید صنایع دستی استان از میان ۵۵ اثر انتخاب شده بودند.

معاون صنایع دستی استان اضافه کرد:

کاربردی بودن آثار در عین پرداختن به جزییات، ظرافت کامل، قابلیت تولید انبوه، قیمت مناسب، بسته بندی متناسب با اثر و … از جمله ملاک های انتخاب آثار برای اخذ مهر اصالت ملی بودند.

وی با بیان اینکه از استان کرمانشاه 22 اثر با داشتن این شاخصه ها موفق به کسب نشان اصالت ملی شدند، گفت:

این آثار در رشته های گلیم بافی، شال بافی، زیورآلات سنتی، منبت چوب، موج بافی( احرامی بافی )، ساز سنتی، قلمزنی، چاقو سازی و حکاکی سنتی روی سنگ بودند که پس از تائید داوران، نشان اصالت ملی گرفتند.

به گفته این مسئول، در دوره ششم داوری مهر اصالت ملی که دو سال پیش به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، از این استان 19 اثر موفق به کسب نشان اصالت ملی شده بودند.

 طی هفت دوره برگزاری داوری مهر اصالت ملی، آثار صنایع دستی کرمانشاه جمعا ۱۶۵ نشان و مهر اصالت دریافت کرده اند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا