اخبار گردشگری

افزایش تولید صنایع دستی در زندان های سمنان

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، استان سمنان از افزایش تولید صنایع دستی در زندان های سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سمانه سلطانی‌پور، سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت:

در جلسه‌ای با مسؤولان اداره کل زندان‌های استان سمنان، برای رونق تولید صنایع‌دستی توسط زندانیان و خانواده‌هایشان در سه طرح متفاوت تصمیم‌گیری شد.

وی افزود:

در طرح ایجاد اشتغال نشسته یا پای تخت، ابتدا زندانیان توسط هنرمندان صنایع‌دستی آموزش خواهند دید و پس‌ از آن مواد اولیه تولید صنایع‌دستی به زندانیان تحویل داده می‌شود و در مقابل زندانیان با تولید صنایع‌دستی دستمزد دریافت خواهند کرد.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت:

در طرح دوم، سالن‌هایی توسط اداره کل زندان‌ها انتخاب‌ شده است و پس‌ از آن توسط هنرمندان صنایع‌دستی با ابزارهای تولید صنایع‌دستی تجهیز می‌شود تا زندانیان با تولید صنایع‌دستی در این کارگاه‌ها بتوانند دستمزد دریافت کنند.

سلطانی‌پور ادامه داد:

در طرح سوم، خانواده‌های زندانیان برای کسب درآمد توسط اداره کل زندان‌ها به هنرمندان صنایع‌دستی معرفی می‌شوند تا با آموزش دیدن و تولید صنایع‌دستی به درآمدزایی برسند.

وی بیان کرد:

هدف از این طرح ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی زندانیان، انگیزه‌بخشی به زندانیان، درآمدزایی برای خانواده‌هایشان، افزایش روحیه زندانیان و رونق تولید صنایع‌دستی در زندان است.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان اضافه کرد:

از هنرمندان علاقه‌مند دعوت می‌شود تا در صورت تمایل به آموزش زندانیان و بهره‌برداری از شرایط به‌کارگیری زندانیان در تولید صنایع‌دستی، آمادگی خود را به ادارات شهرستان اعلام کنند.

این جلسه با حضور سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان سمنان، مسؤول اشتغال اداره کل زندان‌های استان سمنان، مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان سمنان و جمعی از هنرمندان صنایع‌دستی برگزار شد و هنرمندان شرکت‌کننده در این جلسه در زمینه همکاری مشترک با اداره کل زندان‌ها برای آموزش زندانیان در رشته‌های چرم سنتی، گلیم و جاجیم، میناکاری و … اعلام همکاری کردند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا