اخبار گردشگری

افتتاح غار آکواریوم و متل های توریستی بام ملایر

با حضور استاندار همدان، فرماندار ویژه ملایر و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی، افتتاح غار آکواریوم و متل های توریستی بام ملایر صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ شهردار ملایر روز دوشنبه در آئین افتتاح رستوران جزیره و مُتل‌های مجموعه تفریحی و توریستی بام ملایر اظهار کرد:

در راستای ارتقای خدمات گردشگری و توریسم، رستوران جزیره در مجموعه تفریحی، توریستی و گردشگری بام ملایر به مساحت 2 هزار مترمربع احداث شد.

«مجید فرجی» افزود: زیربنای رستوران جزیره 600 مترمربع است که برای اجرای این طرح بزرگ گردشگری، 100 میلیارد ریال اعتبار در بهترین نقطه مجموعه تفریحی و توریستی بام ملایر برای اجرای این طرح هزینه شد.

وی بیان کرد:

طرح مهم دیگر ما در حوزه گردشگری و برای اسکان گردشگران، احداث متل‌های مجموعه تفریحی و توریستی بام ملایر است که در زمینی به مساحت 12 هزار مترمربع و در ورودی مجموعه بام احداث شد.

شهردار ملایر ادامه داد:

متل‌های بام شامل هشت واحد اقامتی و یک ساختمان مدیریتی به مساحت 500 مترمربع زیربنا است که 100 میلیارد ریال اعتبار برای احداث این متل‌ها هزینه شد.

فرجی گفت:

علاوه بر این پروژه‌ها، عملیات اجرایی چهارمین سرای محله ملایر در منطقه مسکن مهر دژچنار آغاز شد که 300 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این مرکز فرهنگی و هنری پیش‌بینی شده است.

وی یادآور شد:

همچنین عملیات اجرایی محله سرای منطقه شهید زرینی ملایر با حضور استاندار همدان در کنار سالن کارآفرینی و پارک این محله با اعتباری بیش از 400 میلیارد ریال افتتاح شد که بعد از مجتمع فرهنگی شهید احدی در محله جویبار، دومین سرای محله این شهر است که مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

شهردار ملایر بیان کرد:

سرای محله منطقه شهرک ولیعصر(عج) نیز با پیشرفت فیزیکی بیش از 40 درصد در دست اجرا است که برای اجرای این طرح و پارک مجاور آن بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد و امیدواریم تا پایان شهریور سال آینده به بهره‌برداری برسد.

فرجی هدف از اجرای سرای محله را توزیع خدمات به تمام نقاط شهر به ویژه نقاط حاشیه‌ای و کم برخوردار عنوان کرد و گفت:

همچنین آغاز پروژه شب‌های زنده ملایر در ورودی مجموعه تفریحی و توریستی بام ملایر با هشت دکه در دست اجرا است.

وی بیان کرد:

روشنایی و زیباسازی شهر ملایر یکی از اولویت‌های ما است که در این راستا با یکی از مشاوران نورپردازی که از برترین‌های کشور است، وارد کار شدیم و تا نوروز پروژه نورپردازی و روشنایی شهر ساماندهی و اجرایی می‌شود.

فرجی تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را از اولویت‌های مهم این دوره از شهرداری و شورای اسلامی شهر ملایر برشمرد و اظهار داشت:

برای پروژه‌های نیمه‌تمامی همچون مجموعه تفریحی و توریستی «مینی‌وُرلد»، هتل نیمه‌کاره پارک سیفیه پس از 18 سال معطلی، پروژه تجاری ملک راستان، پروژه‌های مجموعه بام ملایر و دیگر طرح‌های عمرانی و فرهنگی، برنامه‌ریزی کردیم تا در مدت زمان مقرر آنها را تکمیل کنیم.

به گزارش ایرنا؛ در ادامه سفر استاندار همدان به ملایر همچنین آیین افتتاح طرح توسعه شرکت بسته‌بندی خشکبار شرکت بهتاک ملایر با اعتبار 500 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 10 هزار و 500 مترمربع و زیربنای سه هزار مترمربع با ظرفیت تولید بسته‌بندی 2 هزار تُن کشمش برگزار شد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا