با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

تاسیس موزه های سکه و نسخ خطی در لرستان

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از تاسیس موزه‌های سکه و نسخ خطی در لرستان خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، عطا حسن‌پور گفت:

به منظور نمایش اشیا مفرغی و نسخ خطی، دو موزه جدید امسال در لرستان راه اندازی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان اظهار کرد:

در سال‌های اخیر موزه‌ها به سمت تخصصی بودن پیش می‌روند، بنابراین افتتاح موزه‌ها نیازمند تخصیص اعتبار برای تهیه طرح محتوایی، ایجاد زیرساخت مناسب و همچنین تجهیز موزه است.

وی ادامه داد:

موزه مفرغ و سکه استان در محل ساختمان باشگاه افسران مجموعه فرهنگی، تاریخی قلعه فلک‌الافلاک و موزه نسخ خطی در شهرستان بروجرد در دست اقدام هستند که در این راستا با توجه به تخصیص اعتبار صورت گرفته، سه فاز از کار تجهیز موزه نسخ انجام گرفته است.

حسن‌پور اضافه کرد:

تجهیز موزه نسخ بروجرد در صورت تخصیص اعتبار به‌زودی تکمیل و افتتاح می‌شود و موزه مفرغ نیز در حال رایزنی برای تخصیص اعتبار در راستای تجهیز بر اساس استانداردهای طرح محتوایی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با بیان اینکه لرستان با قدمتی بیش از 56 هزار سال بی‌شک آثار فرهنگی، تاریخی بسیاری را در دل خود جای داده است، افزود:

این آثار علاوه بر اینکه در موزه‌های کشور به نمایش گذاشته شده‌اند، زینت‌بخش موزه‌های مطرح دنیا نیز هستند، به طوری که در موزه لوور فرانسه یک تالار به مفرغ های لرستان اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه موزه قلعه فلک‌الافلاک نیز از دهه 70 تاکنون تعداد زیادی از اشیا تاریخی ارزشمند استان را نمایش داده است، ادامه داد:

در این راستا اقدامات حفاظتی زیادی به‌منظور ایمن‌سازی موزه و سهولت بازدید علاقه‌مندان صورت گرفته است.

حسن‌پور اضافه کرد:

تمامی سیستم‌های برق موزه قلعه فلک‌الافلاک بر اساس استانداردهای موزه‌ای اجرا شده و ژنراتور برق قلعه نیز خریداری و در حال نصب است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا