جاذبه های گردشگری خارجی

کاخ دلما باغچه

کاخ دلما باغچه با قدمتی که به سال 1843 میلادی برمی‌گردد، یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی استانبول محسوب می‌شود. غیر ممکن است که یک نفر به شهر استانبول سفر کند و مجذوب معماری خیره‌کننده این کاخ باشکوه نشود. وقتی برای اولین بار به این ساختمان تاریخی خیره می‌شوید، انگار ندایی از داخل ساختمان شما را فرامی‌خواند؛ ندایی که می‌گوید، وارد کاخ شوید و زیبایی‌های آن را بیابید.

در این مقاله از وب سایت گردشی تاپ همراه ما باشید تا قدم به داخل کاخ دلمه باغچه استانبول بگذاریم و درباره بخش‌های مختلف آن به شما توضیح دهیم.

آشنایی با کاخ دلما باغچه

آشنایی با کاخ دلما باغچه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Andrey Losenkov)

یکی از زیباترین کاخ‌ها و ساختمان‌های تاریخی شهر استانبول است که در منطقه بشیکتاش این شهر قرار دارد. کاخ دلما باغچه در سال 1843 میلادی ساخته شد و برای سال‌های طولانی، به‌عنوان محل اقامت سلطنتی در دوره عثمانی مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کاخ رویایی، در ادامه حیات خود به عنوان یک مرکز دولتی مورد استفاده قرار گرفت و جالب است بدانید که بنیانگذار جمهوری ترکیه نیز در یکی از اتاق‌های همین کاخ دار فانی را وداع گفت.

این کاخ دارای 285 اتاق، 46 سالن و 6 حمام است که خوشبختانه امکان بازدید از تمام آن‌ها برای عموم مردم فراهم است. از جمله ویژگی‌های بارز کاخ دلما باغچه باید به معماری مثال‌زدنی، تزئینات داخلی چشم‌نواز، حیاط بزرگ با باغچه‌های پر از گل و وجود موزه‌های متنوع اشاره کنیم. همچنین، می‌توانید از روی بالکن کاخ دولما باغچه، منظره بی‌نظیری از شهر استانبول و دریا را مشاهده کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

کاخ دلما باغچه کجاست؟

کاخ دلما باغچه کجاست؟
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Ionuţ Alexandru)

این کاخ قدیمی و زیبا در بخش اروپایی استانبول، در منطقه بشیکتاش قرار گرفته است. برای دسترسی به این کاخ می‌توانید از اتوبوس‌ها و تاکسی‌های شهری استفاده کنید. همچنین، در قسمت پایین لوکیشن این جاذبه در گوگل مپ را برای شما قرار داده‌ایم که می‌توانید برای مسیریابی از آن استفاده کنید.

بخش های مختلف کاخ دلما باغچه

بخش های مختلف کاخ دلما باغچه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Somesh Saboo)

این کاخ رویایی دارای چندین بخش متنوع و جذاب است که دیدن هر کدام از آن‌ها هیجان و جذابیت خاص خود را دارد. اگر اهل موزه‌گردی هستید، این کاخ دارای چندین موزه خاص و متفاوت است و اگر به سالن‌های تئاتر تاریخی علاقه دارید، سالن تئاتر کاخ دلما باغچه گزینه بسیار جذابی است. در ادامه به صورت کامل درباره هر کدام از بخش‌های این مجموعه توضیح خواهیم داد.

دریاچه مصنوعی کاخ دلما باغچه

این کاخ رویایی یک دریاچه مصنوعی بسیار زیبا را درون خود جا داده که یک پل شیشه‌ای زیبا نیز از روی آن عبور می‌کند. از بالای این پل، می‌توانید چشم‌انداز زیبایی از حیاط و ساختمان کاخ را مشاهده کنید و از دیدن آن‌ها لذت ببرید. همچنین، این دریاچه و پل زیبا، لوکیشن خارق‌العاده‌ای برای ثبت عکس یادگاری است. بنابراین، اگر به دنبال یک مکان زیبا برای ثبت یک عکس یادگاری و اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی هستید، این بخش را از دست ندهید.

حیاط کاخ دولما باغچه

حیاط کاخ دولما باغچه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Nikola Krndija)

این کاخ زیبا دارای یک حیاط بسیار بزرگ با فضای سبز مثال‌زدنی است که دیدن آن به شدت پیشنهاد می‌شود. در حیاط کاخ دلما باغچه، می‌توانید از قدم زدن در فضای سبز و دیدن درختان قدیمی لذت ببرید. در نظر داشته باشید که امروزه از این حیاط، برای گردهمایی و مراسم‌های خاص استفاده می‌شود.

سالن تئاتر

یکی دیگر از بخش‌های جذاب کاخ دلما باغچه، سالن تئاتر آن است که از آن برای برگزاری اجراهای تئاتر و کنسرت‌های موسیقی استفاده می‌شود. این سالن، با نقاشی‌های قدیمی و بسیار زیبا تزئین شده که دیدن آن‌ها می‌تواند روح هر انسانی را جلا بخشد. همچنین، چندین صنایع دستی قدیمی و زیبا نیز در دکوراسیون داخلی این سالن قرار گرفته که زیبایی فضا را چندین برابر کرده‌اند.

اتاق های کاخ دلما باغچه

اتاق های کاخ دلما باغچه
منبع عکس: سفربانک (عکاس: نامشخص)

در این ساختمان تاریخی، 285 اتاق بزرگ وجود دارد که تمام آن‌ها به بهترین شکل ممکن طراحی و تزئین شده‌اند. هر کدام از اتاق‌ها دکوراسیون داخلی مخصوص خود را دارند و به‌نظر می‌رسد که برای افراد متفاوتی طراحی و ساخته شده‌اند. وجود تابلوهای نقاشی قدیمی، سرویس‌های چوبی زیبا و پرده‌های قدیمی در این اتاق‌ها، زیبایی وصف‌ناپذیری را خلق کرده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم که با گذاشتن وقت کافی، از تمام آن‌ها دیدن کنید.

موزه آتاتورک

درون این کاخ رویایی، چندین موزه جذاب وجود دارد که دیدن آن‌ها نیز خالی از لطف نیست. یکی از مهم‌ترین موزه‌های کاخ دلما باغچه، موزه آتاتورک است که در بخشی به نام “اتاق‌های آتاتورک” قرار گرفته است. از جمله مهم‌ترین آثاری که در این موزه انتظار گردشگران را می‌کشند باید به مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و آثاری که تلاش‌های آتاتورک را نشان می‌دهند اشاره کنیم.

موزه ساعت کاخ دلما باغچه

موزه ساعت یکی دیگر از بخش‌هایی است که دیدن آن را به هیچ عنوان نباید از دست دهید. این موزه در قسمتی از کاخ دولما باغچه قرار گرفته که با نام “اتاق‌های ساعت” شناخته می‌شود. در این موزه، می‌توانید از دیدن ساعت‌های باستانی که مربوط به دوره‌های مختلف هستند لذت ببرید. بنابراین، اگر درباره ساعت‌های باستانی و تاریخی کنجکاو هستید، بازدید از این بخش را فراموش نکنید.

موزه تزئینات داخلی

موزه تزئینات داخلی در کاخ دلما باغچه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Emirhan)

موزه تزئینات داخلی یکی دیگر از موزه‌های کاخ دلما باغچه است که در بخش “اتاق‌های تزئینی” قرار گرفته است. در این موزه می‌توانید از دیدن تزئینات داخلی کاخ مانند چراغ‌های شیشه‌ای، گلدان‌های طلا و سایر تزئینات مجموعه لذت ببرید. بنابراین، اگر درباره دکوراسیون داخلی در گذشته کنجکاو هستید، بازدید از این بخش را از دست ندهید.

موزه خزانه کاخ دلمه باغچه

اگر به دیدن جواهرات باستانی و قدیمی علاقه دارید، موزه خزانه جایی است که باید از آن دیدن کنید. این موزه در بخشی از کاخ دلما باغچه قرار گرفته که با نام “اتاق‌های خزانه” شناخته می‌شود. در این موزه می‌توانید از دیدن جواهرات، طلا، نقره و سایر محصولات باستانی مربوط به دوره عثمانی لذت ببرید.

آشپزخانه و حمام کاخ

کاخ دلما باغچه دارای چندین آشپزخانه و حمام است که هر کدام از آن‌ها طراحی و زیبایی خاص خود را دارند. این قسمت از کاخ، برای آن دسته از افرادی است که نسبت به آشپزخانه‌های قدیمی و حمام‌های تاریخی کنجکاو هستند. بنابراین، اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، بازدید از این بخش‌ها را در برنامه خود قرار دهید.

هزینه بازدید از کاخ دلما باغچه

هزینه بازدید از کاخ دلما باغچه
منبع عکس: تورادوایزر (عکاس: نامشخص)

هزینه بازدید از کاخ دولما باغچه، با توجه به این موضوع که قصد بازدید از کدام بخش‌های کاخ را دارید متفاوت است. همچنین، در نظر داشته باشید که هزینه بازدید از این مجموعه، برای گردشگران داخلی و خارجی متفاوت است. این موضوع را نیز بخاطر داشته باشید که این هزینه، در فصل‌ها و روزهای مختلف سال، ممکن است متفاوت باشد. در قسمت پایین، درباره این هزینه به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

  • بازدیدکنندگان داخلی، برای دیدن کاخ دلما باغچه باید مبلغ 80 لیر (تقریبا 10 دلار آمریکا) را پرداخت کنند.
  • هزینه ورودی کاخ دلما باغچه برای بازدیدکنندگان خارجی نیز 80 لیر است؛ اما، آن‌ها برای بازدید از بخش‌های مختلف کاخ باید بلیط جداگانه‌ای خریداری کنند که هزینه آن 20 الی 30 لیر ترکیه است.

در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها، ممکن است در زمان حضور شما در ترکیه تغییر کرده باشد. بنابراین، اگر قصد بازدید از این مجموعه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که با مراجعه به این سایت از قیمت دقیق بلیط‌ها مطلع شوید.

سخن پایانی

کاخ دلما باغچه یکی از بهترین و ارزشمندترین دیدنی‌های شهر استانبول است که بازدید از آن را در سفر بعدی خود نباید از دست دهید. در این مقاله، تمام سعی خود را کردیم که بخش‌های متفاوت کاخ را به صورت کامل به شما معرفی کنیم و زیبایی‌های آن را به قلم بیاوریم. چنانچه تجربه بازدید از این کاخ رویایی را دارید، خوشحال می‌شویم اگر تجربه خود را با سایر کاربران گردشی تاپ به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

قدمت کاخ دلما باغچه چقدر است؟

این کاخ در سال 1843 میلادی ساخته شده و قدمت آن به دوره عثمانی برمی‌گردد.

موزه های باغ دلما باغچه کدامند؟

موزه‌های تزئینات داخلی، آتاتورک، ساعت و موزه خزانه جزو مهم‌ترین موزه‌های این مجموعه هستند.

کاخ دولما باغچه دارای چند اتاق است؟

این ساختمان تاریخی دارای 285 اتاق، 46 سالن و 6 حمام است.

هزینه بازدید از کاخ دلما باغچه چقدر است؟

گردشگران داخلی برای بازدید از این مجموعه باید 80 لیر پرداخت کنند. این هزینه برای گردشگران خارجی نیز 80 لیر ترکیه است؛ اما آن‌ها برای بازدید از بخش‌های مختلف و موزه‌ها باید بلیط جداگانه‌ای بخرند که هزینه آن 20 الی 30 لیر ترکیه است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا