اخبار گردشگری

برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان خبر داد.

آرمان وطن‌دوست امروز یکشنبه(۹ اردیبهشت) در جلسه بررسی وضعیت تورهای غیر مجاز در استان اظهار کرد:

با توجه به آئین‌نامه نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، تبلیغات و اجرای تورهای گردشگری مستلزم اخذ مجوزهای لازم از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

وی با بیان اینکه ممانعت از اجرای تورهای غیرمجاز گردشگری در استان دغدغه مشترک نهادهای مربوطه و فعالان بخش خصوصی گردشگری کردستان است، افزود:

همکاری بین‌بخشی دستگاه‌های اجرایی در راستای ساماندهی تورها و خانه‌های مسافر، در توسعه گردشگری استان بسیار ضروری است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان عنوان کرد:

تورهای غیرمجاز گردشگری در استان دفتر فیزیکی ندارند و فعالیت‌های آن‌ها به صورت آنلاین و در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود و لازم است پلیس فتا با آن‌ها برخورد کند.

وی با بیان اینکه متولیان تورهای غیرمجاز شناخت کافی از گردشگری ندارند، یادآور شد:

این نوع تورها هیچگونه پوشش بیمه‌ای برای گردشگر قرار نمی‌دهند و در صورتی که در طول سفر مخاطره‌ای برای مسافران پیش بیاید و یا صدمه‌ای ببینند، کسی مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد.

وطن دوست ابراز امیدواری کرد با همکاری نهادهای مربوطه به‌ ویژه اداره‌کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، اداره نظارت بر اماکن عمومی، پلیس‌راه و فعالان بخش خصوصی شاهد امنیت و رضایتمندی گردشگران و مسافران در منطقه باشیم.

در این جلسه مقرر شد پس از شناسایی رانندگان متخلف، سرپرست گروه‌ها و شرکت‌های بیمه که با تورهای غیرمجاز همکاری می‌کنند، به اداره نظارت بر اماکن عمومی و سایر مراجع قانونی برای اعمال قانون معرفی شوند و همچنین تمامی دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری نسبت به ثبت تورهای خود در سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و دریافت کد QR اقدام کنند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا