اخبار گردشگری

ادامه کار پایگاه میراث فرهنگی بسطام

رییس میراث فرهنگی شاهرود از ادامه کار پایگاه میراث فرهنگی بسطام خبر داد.

مرتضی نظری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد:

پس از انتشار شایعات و اخبار کذب در خصوص جابجایی دفتر پایگاه میراث فرهنگی مجموعه تاریخی بسطام و خرقان در فضای مجازی، به جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از شایعات به اطلاع عموم مردم شریف شهرهای شاهرود و بسطام می‌رساند دفتر پایگاه تاریخی بسطام همچون گذشته در مجموعه تاریخی شهر نمونه گردشگری بسطام به کار خود ادامه خواهد داد و اداره کل هیچ برنامه‌ای برای جابجایی محل دفتر پایگاه ندارد.

وی افزود:

با توجه به تغییر مدیر پایگاه میراث فرهنگی مجموعه تاریخی بسطام و خرقان حسب دستور مدیرکل میراث فرهنگی مقرر گردید روند اجرایی پروژه‌ها تسریع و ظرف 20 روز آینده عملیات بازگشایی مجموعه آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی انجام و طی مدت دو ماه آینده مقبره و مشبک‌چوبی مزار سلطان العارفین بایزید بسطامی اجرایی شود.

رئیس میراث فرهنگی شاهرود گفت:

همچنین ضمن تشکر از مساعدت‌ها و پیگیری‌های امام جمعه محترم بسطام و خیرین شهرستان انشاالله به زودی عملیات تعویض سقف مسجد جامع بسطام که از یکی از موانع جدی ثبت جهانی مجموعه است انجام خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی شاهرود نوشت:

ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیر سابق پایگاه بسطام به لطف الهی و با همکاری ایشان در تحویل اسناد، تجهیزات و مدارک مرتبط شاهد فعالیت بیش از پیش پایگاه در راستای اهداف از پیش تعیین شده خواهیم بود

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا