اخبار گردشگری

احداث نخستین پل سه طبقه و صخره ای در سرعین

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از احداث نخستین پل سه طبقه و صخره ای در سرعین با اختصاص بودجه 250 میلیارد تومانی خبر داد.

صدیف بدری امروز به تشریح جلسه با سرمایه‌گذاران پل معلق «ورگه‌سران و اوجور» پرداخت و اظهار کرد:

از شهریورماه سال 99 پس از هماهنگی قبلی و بازدید از محل و معرفی پتانسیل‌های منطقه ورگه‌سران و اجور، مقرر شد مطالعه جدی برای سرمایه‌گذاری انجام شود.

وی در ادامه به پیگری‌های دو ساله در خصوص احداث نخستین پل سه طبقه و صخره ای در سرعین اشاره کرد و گفت:

در طول این دو سال کارهای تملک ده هکتار از اراضی تحت تصرف مردم و پنج هکتار از منابع طبیعی طی روال تحویل و انجام شد.

نماینده مردم اردبیل همچنین افزود:

طرح نهایی فاز اول پروژه سرمایه‌گذاری تهیه شده و در شرف صدور موافقت‌نامه اصولی از وزارت میراث فرهنگی است و با هماهنگی انجام گرفته، در دهه فجر امسال موافقت‌نامه صادر و تحویل می‌شود.

بدری ادامه داد:

زمین فاز اول پروژه 15 هکتار بوده که اولین پل گردشگری سه طبقه و نخستین پل صخره‌ای و اقامتگاه معلق کشور با سرمایه‌گذاری بیش از 250 میلیارد تومان، در طول 12 ماه اجرا و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد:

از زمان شروع و اجرای پل شیشه‌ای هیر، از سرمایه‌گذار قول گرفته بودیم که یک پروژه خاص در سرعین و نیر اجرا کند و در این مرحله در سرعین و انشاالله بعد از اتمام این پروژه در شهرستان نیر هم سرمایه‌گذاری ویژه انجام خواهد داد.

او در پایان گفت:

با توجه به تجربیات موفق سرمایه‌گذاران این پروژه در نقاط مختلف کشور، اطمینان داریم به یاری خداوند متعال اثرات فراوان اقتصادی و ارزش افزوده برای مردم عزیز استان، سرعین و روستاهای اطراف در پی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که احداث نخستین پل سه طبقه و صخره ای در سرعین قدم بسیار بزرگی در حوزه گردشگری استان خواهد بود و مطمئنا استقبال از جاهای دیدنی اردبیل بسیار بیشتر از قبل خواهد شد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا