اخبار گردشگری

ساخت هتل 5 ستاره در کنار پارک آب و آتش به کجا رسید؟

اکثر مشکلات ساخت هتل 5 ستاره در کنار پارک آب و آتش تهران برطرف شده و ساخت این هتل بین‌المللی در آینده‌ای نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

این مقام مسئول اظهار داشت:

بیشتر مسائل ساخت «هتل دیدار» حل شده است و این هتل بین‌المللی 5 ستاره با 24 طبقه در کنار پارک آب و آتش تهران ساخته می‌شود.

وی یادآور شد:

این طرح از سال 1394 برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است، طبق اسناد بالادستی باید هتلی در مجموعه اراضی عباس آباد ساخته شود، لذا بخشی از زمین را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد و با هماهنگی سازمان سرمایه‌گذاری و شرکت نوسازی عباس آباد بخش خصوصی دعوت شد، تا این هتل با حدود 24 طبقه ساخته شود.

سید محمدحسین حجازی افزود:

این هتل در همجواری پارک آب و آتش در حال ساخت است ولی مراحل انجام به دلیل موضوعات معماری در مقطعی متوقف شده بود، اما در 2 سال گذشته بیشتر مسائل آن حل شد و برخی از این مسائل هم باقی ماند که از سوی شهردار تهران (علیرضا زاکانی) دستورات لازم داده شده که در حال رفع شدن است که به‌زودی هم رفع خواهد شد.

حجازی خاطرنشان کرد:

طرح هتل دیدار از برنامه‌های مجموعه عباس آباد حذف نشده و هرگز هم متوقف نشده است، این هتل باید ساخته شود، اگر این بخش خصوصی نتواند و انجام نشود، مجری تغییر خواهد کرد و کار ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول ادامه داد:

تا شهریورماه وضعیت روند ساخت هتل دیدار، زمان‌بندی رفع قانونی موانع اخیر و همچنین زمان‌بندی پایان طرح و بهره‌برداری از این هتل نحوه و تداوم همکاری با مجری طرح (بخش خصوصی) به صورت کامل مشخص می‌شود.

او در ادامه به ماجرای خروج هتل دیدار از طرح جامع شهرداری پرداخت و گفت:

این به معنای کنار گذاشتن طرح نیست، این هتل در مجموعه اراضی عباس آباد وجود دارد، اما به دلیل مشکلات معماری و فنی و سخت‌گیری‌هایی که مانع میشد از طرح جامع شهری خارج شد تا روند ساخت آن تسهیل شود، این موضوع بعد از پیگیری ها پس از 10 سال به نتیجه رسید.

لازم به ذکر است که هتل دیدار یک هتل 5 ستاره بین‌المللی است که شامل 24 طبقه روی زمین و 8 طبقه زیر زمین می‌شود. این هتل 160 هزار متر مربع فضای اقامتی خواهد داشت و پارکینگ آن نیز گنجایش 1520 خودرو را دارد. این هتل تمام پتانسیل‌های لازم برای تبدیل شدن به یکی از بهترین هتل های تهران را دارد و پیشبینی می‌شود که با استقبال خوبی مواجه شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا