اخبار گردشگری

تلفیق نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در بهمن ماه

امسال سی‌و‌ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران برگزار خواهد شد و در بهمن‌ماه تلفیق نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری اتفاق خواهد افتاد.

سی‌و‌ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران با حضور فعالان صنایع دستی، تولیدکنندگان، صادرکنندگان، پیشکسوتان و دانشجویان از 18 تا 21 بهمن‌ماه 1401 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

در این دوره از نمایشگاه رویکرد حمایت از فعالان و تولیدکنندگان تقویت شده و امکانات بیشتری برای تولیدکنندگان به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار فراهم می‌شود. به‌نحوی که در برابر نمایشگاه سال گذشته که حدود 10 استان نزدیک به 30 غرفه را در 360 متر مربع و هنرمندان درجه یک در 1300 متر مربع به‌طور رایگان در اختیار داشتند، امسال این میزان به حدود 1800 متر مربع برای استان‌های کشور جهت بازاریابی و توسعه فروش رسیده و تمامی استان‌ها نیز در آن سهیم هستند.

در زمینه فعالیت‌های ترویجی ضمن هم‌افزایی با پژوهشکده هنرهای سنتی با دعوت از هنرمندان نوآور و نام‌آور برای معرفی و انتقال دانش و تولید زنده آثار توسط 25 نفر از هنرمندان کشور در فضایی رایگان به وسعت 1100 متر مربع ترویج فرهنگ مصرف صنایع‌دستی و نمایش جذابیت‌های آن در دستور کار بوده است.

همچنین «پژوهشگاه رنگ»، بخش‌های خصوصی فعال در بسته‌بندی صنایع‌دستی»، «پارک علم و فناوری» و «شرکت پست ایران» نیز در این نمایشگاه حضور دارند تا دیدگاه‌های نوین در حوزه تولید و توزیع صنایع‌دستی در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

نشست‌های هم‌اندیشی پیشکسوتان درجه 1 و 2 هنری و «مراسم تقدیر از کارآفرینان برتر ملی در زمینه صنایع‌دستی» نیز از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا