اخبار گردشگری

بنای قلعه تل خوزستان مرمت می شود

به گفته شهردار خوزستان، رئیس و اعضای شورای شهر خوزستان، بنای قلعه تل خوزستان مرمت می شود.

به گزارش ایرنا، محمود شالویی در دیدار رئیس شورای شهر قلعه تل استان خوزستان طی سخنانی گفت:

با تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مساعدت ریاست جمهور، انجمن با جدیت در زمینه احیا و مرمت مقابر، آرامگاه ها و ابنیه تاریخی کشور فعالیت خواهد کرد. در این راستا در شهرستان قلعه تل نیز بنا داریم با همکاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بنای «قلعه تل» را مرمت نماییم.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی افزود:

با توجه به فعالیت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در گرامیداشت مفاخر و مشاهیر ایران، پاسداشت برخی از شاعران، شاهنامه خوانان و چهره های فرهنگی و هنری «قلعه تل» نیز در دستور کار انجمن قرار دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد:

«قلعه تل» نسبت به برخی از مناطق اطراف خود به لحاظ فرهنگی در سطح بالاتری قرار دارد، از اینرو با توجه به پیشینه تاریخی، مذهبی و فرهنگی این شهر، ضروری است که توجه ویژه ای به این منطقه صورت بگیرد.

شالویی تصریح کرد:

«قلعه تل» اهمیت فرهنگی فراوانی دارد، از اینرو ما به این خطه به مثابه شهرهای مهمی چون نیشابور، سبزوار و… می نگیریم و تلاش می کنیم کمال همکاری را با مسئولان محلی در احیای میراث فرهنگی و هنری این منطقه تاریخی مبذول نماییم.

رئیس شورای شهر قلعه تل نیز در این دیدار طی سخنانی گفت:

شهرستان «قلعه تل» قدمت چند هزار ساله دارد اما از شهرهای کم برخوردار است و زمینه ای برای بروز و ظهور فعالیت های فرهنگی و هنری در این شهر وجود ندارد.

او تأکید کرد:

امیداوریم با همکاری و مساعدت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، فرهنگسرای این شهرستان تأسیس شود تا زمینه شکوفایی استعدادهای جوان این خطه به بهترین شکل ممکن فراهم آید.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا