اخبار گردشگری

آسیا قطب گردشگری جهان معرفی شد

با اعلام سازمان ملل، آسیا قطب گردشگری جهان معرفی شد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد اعلام کرد که سطح گردشگری بین‌المللی کمی بالاتر از سطوح قبل از همه‌گیری در سال 2024 خواهد بود که به دلیل تجدید حیات مورد انتظار در آسیا تقویت شده است.

انتظار می‌رود گردشگری بین‌المللی در سال 2024 به‌طور کامل سطوح قبل از همه‌گیری را بازیابی کند و برآوردهای اولیه حاکی از رشد 2 درصدی بالاتر از سطح سال 2019 است.

ارقام مربوط به سال گذشته نشان می‌دهد که 1.3 میلیارد گردشگر به خارج از کشور سفر کرده‌اند که 44 درصد بیشتر از سال 2022 و 88 درصد از تعداد گردشگران در سال 2019 است.

سازمان جهانی گردشگری به بازیابی قوی‌تر بازارهای آسیایی اشاره، اما خاطرنشان کرد که بیشترین افزایش در خاورمیانه بود و تنها منطقه‌ای بود که با ورود 22 درصد بالاتر از سال 2019 بر سطوح قبل از همه‌گیری غلبه کرد.

اروپا، پربازدیدترین منطقه جهان، نیز عملکرد قوی داشته و گردشگری آن به 94 درصد از ارقام سال 2019 رسید.  ارقام گردشگری آفریقا نیز به 96 درصد رسیده است. منطقه آسیا و اقیانوسیه با تنها 65 درصد از سطوح پیش از همه‌گیری ضعیف‌ترین منطقه بود.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در بیانیه‌ای گفت:

آخرین داده‌های این سازمان بر انعطاف‌پذیری و بهبود سریع گردشگری تاکید می‌کند، به طوری که انتظار می‌رود آمار پیش از همه‌گیری تا پایان سال 2024 پیش‌بینی شود.

انتظار می‌رود گردشگری چین در سال جاری با ارائه پیشنهاد سفر بدون روادید برای شهروندان فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و مالزی تا پایان نوامبر امسال سرعت بیشتری پیدا کند.

این سازمان هشدار داد که تداوم تورم، نرخ‌های بهره بالا، قیمت‌های نوسان نفت و اختلال در تجارت می‌تواند همچنان بر هزینه‌های حمل‌ونقل و اقامت در سال 2024 تأثیر بگذارد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا