اخبار گردشگری

وضعیت گشت و گذار هوایی در مازندران

وضعیت گشت و گذار هوایی در مازندران با هواپیماهای فوق سبک بسیار خوب بوده و جدیدترین آمار از اداره کل فرهنگ‌ استان، از دو برابر شدن این پروازها خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مازندران سه فرودگاه در ساری، ‌نوشهر و رامسر دارد که با سرمایه گذاری بخش خصوصی پرواز هواپیماهای فوق سبک که با عنوان هواپیماهای تفریحی از آنها یاد می شود در 2 فرودگاه غرب مازندران انجام می شود.

به طوری‌که براساس آمار اداره کل فرودگاه های مازندران در یکسال اخیر 31 هزار و 724 پرواز هواپیماهای فوق سبک در فرودگاه های نوشهر و رامسر انجام شد که به نسبت مدت مشابه سال گذشته که 16 هزار و 852 سورتی پرواز بود 2 برابر شده است.

مازندران به لحاظ برخورداری از مواهب طبیعی و خدادای فراوان از جمله جنگل و دریا در طول سال میزبان میلیون‌ها گردشگر از اقصی نقاط کشور است تا با سفر به این خطه شمالی و استفاده از مواهب طبیعی جنگل و دریا سفری خوش و خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنند و راه اندازی گردشگری هوایی در این استان می تواند علاوه بر جلب و جذب بیشتر گردشگر، به جذابیت سفر آنان به این خطه شمالی کشور نیز بیفزاید.

تجربه دیدن زیبایی های مازندران از آسمان بسیار متفاوت است و با طی کردن مسافتی از طریق هوا این مناظر زیبا از زاویه دیگر قابل رویت کرده است. موضوعی که اکنون با راه اندازی گردشگری هوایی می تواند به این رویای مسافران و گردشگران جامه عمل بپوشاند.

مازندران سالانه میزبان حضور میلیونی مسافران از اقصی نقاط کشور است و بنا به گفته مسوولان امر گردشگری حجم بیشتر این مسافران به مناطق غرب استان می روند که دلیل عمده این موضوع ناشی از فضاهای زیبا و جذاب جنگل و دریا است.

در این میان فراهم آوردن بسترهای دیگر شاخه های گردشگری نیز تاثیر خود را در جذب بیشتر گردشگران در این خطه گذاشته است که از آن جمله سرمایه گذاری بخش خصوصی در راه اندازی گردشگری هوایی با استقرار هواپیماهای فوق سبک است.

اجرای طرح های گردشگری متنوع برای استفاده بهینه گردشگران داخلی و خارجی از جاذبه های طبیعی مازندران جزو تاکیدات سید محمود حسینی پور، نماینده عالی دولت سیزدهم در مازندران است و بر همین اساس پیگیری وی در فراهم کردن این زیر ساخت با ورود و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های مختلف گردشگری نتیجه داد.

همسو با عملی شدن سیاست های استاندار مازندران، فرودگاه های مازندران نیز با استقبال از بخش خصوصی زمینه استقرار گردشگری هوایی را در 2 فرودگاه رامسر و نوشهر فراهم کرده است.

به طوریکه طی یکسال اخیر و همزمان با تلاش ها و دستورات استاندار مازندران در زمینه تحول آفرینی گردشگری، ‌گردشگری هوایی با استقرار هواپیماهای بیشتر فوق سبک و نیز افزایش تعداد پروازها اوج گرفته است.

مدیرکل فرودگاه های مازندران با اشاره به اینکه 2 فرودگاه رامسر و نوشهر به عنوان فرودگاه های تفریحی استان هستند، گفت: در یکی 2 سال اخیر شرکت‌هایی برای انجام پرواز های تفریحی و آموزشی در این فرودگاه ها سرمایه گذاری کردند.

سعدالله وطن خواه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شرکت ها در ابتدا با استقرار حدود 20 هواپیمای 2 نفره امکان انجام پروازهای تفریحی و آموزشی را برای مسافران و علاقمندان فراهم کردند.

وی ادامه داد :‌ طی یکسال اخیر تعداد شرکت های خصوصی برقراری پروازهای تفریحی از 2 به سه شرکت افزایش یافته و نیز تعداد هواپیماها نیز از 20 به 40 فروند افزایش یافته است.

مدیرکل فرودگاه های مازندران با اشاره به سوددهی خوب و مناسب استقرار پروازهای تفریحی در فرودگاه های استان گفت که این امر باعث افزایش رغبت و گرایش بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این زمینه شده است.

وی افزود:‌ به طوریکه آمار تعداد پروازهای تفریحی مازندران در یکسال اخیر از بیش از 16 هزار سورتی به 34 هزار سورتی افزایش یافته است.

مدیرکل فرودگاه های مازندران ابراز امیدواری کرد که با ورود سرمایه گذاران جدید به این بخش، ‌پروازهای تفریحی رونق بیشتری بگیرد.

وی حداکثر طول مسیر پروازهای تفریحی در مازندران را طی کردن مسیر 2 فرودگاه نوشهر یا رامسر به فرودگاه ساری عنوان کرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا