اخبار گردشگری

اضافه شدن 2منطقه به مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی از اضافه شدن 2منطقه به مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی خبر داد.

اسدالله حاتمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:

13.3 درصد خاک خراسان جنوبی معادل 2 میلیون و 6 هزار و 213 هکتار در قالب مناطق چهارگانه محیط زیست مدیریت می‌شود لذا اکنون 9 منطقه حفاظت شده و سه پناهگاه حیات وحش در استان داریم.

وی گفت:

از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از 67 میلیارد ریال به محیط زیست خراسان جنوبی اختصاص یافته که برای اجرای برنامه عمل حفاظت گونه های جانوری در معرض خطر و تهدید، انجام اقدامات پیشگیرانه و کنترلی خشکسالی و تغییر اقلیم از قبیل آبرسانی و تغذیه وحوش، بانک ژن گونه های جانوری، پایش مناطق تحت مدیریت، اجرای برنامه سرشماری سالانه حیات وحش، تعمیر و تجهیز پاسگاه‌های محیط بانی، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در تالاب کجی نمکزار نهبندان، ایجاد مرکز تیمار و بازپروری حیات وحش در منطقه حفاظت شده باقران هزینه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به تنوع گیاهی و جانوری استان یادآور شد:

تاکنون 230 گونه پرنده، 50 گونه پستاندار، 50 گونه خزنده، سه گونه دو زیست و بیش از هزار گونه گیاهی در استان شناسایی شده است.

وی با اشاره به دستگیری 491 نفر متخلف شکار و صید طی 2 سال گذشته اضافه کرد:

کشف و ضبط 680 مورد لاشه پرندگان و پستانداران از متخلفان شکار و صید، 72 قبضه سلاح غیر مجاز و 249 قبضه سلاح مجاز که استفاده غیر مجاز از آنها شده از اقدامات یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی است.

حاتمی گفت:

همچنین تلاش شده در 2 سال گذشته با راه اندازی مجدد شبکه بی‌سیم و پهپاد، ضریب حفاظتی مناطق را افزایش دهیم اگرچه خرید موتورسیکلت، استخدام محیط بان، پایش هوشمند مناطق و اجرای طرح آموزشی یک ساعت با محیط بان در سطح استان از عملکردهای قابل ذکر این حوزه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی استانی ابلاغی در سال 1402 رشد 90 درصدی داشته است گفت:

همچنین بعد از 14 سال چهار هزار میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی از محل سفر دور دوم رئیس جمهور به محیط زیست خراسان جنوبی اختصاص یافت.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا