اخبار گردشگری

یک حمام تاریخی در روستای سنگان رشتخوار کشف شد

به گفته مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رشتخوار، یک حمام تاریخی در روستای سنگان رشتخوار کشف شد.

کاظم کامیاب با اعلام این خبر به ایسنا گفت:

در پی جمع‌آوری دیوارهای ضلع غربی حمام تاریخی عیسی‌خان برای مرمت و احیا، بقایای دیوارها و بخشی از هواکش یک بنای تاریخی نمایان شد که با بررسی و ورود از سمت هواکش مشخص شد که این بنا نیز حمام تاریخی دیگری در ضلع جنوبی حمام عیسی خان بوده است.

وی با بیان اینکه به دلایل نامعلوم تمام فضاهای حمام کشف شده در گذشته با نخاله پر شده است، ادامه داد:

ساختار معماری، طاق‌ها و نوع آجرهای به کار رفته در این بنا نشان می‌دهد که کاربری بنا حمام و مربوط به اواخر دوره صفویه است.

 مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رشتخوار گفت:

بلافاصله پس از کشف بقایای این حمام تاریخی با مشارکت انجمن میراث فرهنگی روستای سنگان، دهیاری و شورای اسلامی و میراث فرهنگی کار آوار برداری و تخلیه نخاله‌های این حمام تاریخی در دستور کار قرار گرفته است.

کامیاب افزود:

روستای تاریخی سنگان در 23 کیلومتری محور رشتخوار به تربت‌حیدریه قرار دارد و در حال حاضر 7 اثر تاریخی آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رشتخوار تصریح کرد:

با توجه به جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و کارگاه‌های صنایع‌دستی و حضور گردشگران در این روستای تاریخی دو اقامتگاه بوم‌گردی در این روستا ایجاد شده و حدود 50 کارگاه سنتی در رشته فرت بافی در این روستا فعالیت دارند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا