اخبار گردشگری

6 هزار خانه گردشگرپذیر غیرمجاز در گیلان

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از وجود 6 هزار خانه گردشگرپذیر غیرمجاز در گیلان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حسن پور شامگاه سه شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات مدیران و بهره برداران واحدهای اقامتی و هتل‌های غرب استان گیلان با اشاره به اقدامات خوب هتل داران استان گیلان در سال جاری اظهار کرد:

امسال آمارهای خوبی در بحث هتل داری گزارش شده است و میزبان گردشگران زیادی بوده‌ایم به طوری که بیش از 80 میلیون نفر در هتل‌های استان اقامت داشته‌اند.

وی افزود:

بررسی‌ها نشان داده است مسافران اقامتی در گیلان کمتر از 10 مورد از هتل‌های ما شکایت داشته‌اند و مابقی از میهمان داری آنها راضی بوده‌اند و از این بابت از همه مسؤولان هتل‌ها و ادارات مرتبط باید قدردانی کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از امکان تخفیف 50 درصدی تعرفه گاز و مالیات برای هتل داران خبر داد و گفت:

این امر مستلزم اقدامات به موقع مدیران هتل‌ها است و در این میان مشکلات و خلع قانونی وجود دارد که با ابلاغ برنامه هفتم توسعه رفع خواهد شد.

وی با اعلام اینکه در استان گیلان 6 هزار خانه گردشگر پذیر غیر مجاز وجود دارد، افزود:

به دنبال سر و سامان دادن به این وضعیت هستیم و این امر با همکاری و همیاری همه هتل داران و مسؤولان مرتبط محقق می‌شود.

حسن پور بر اعمال استاندارهای لازم به عنوان الزامات برای صدور پروانه بهره برداری تاکید کرد و گفت:

اگر موارد مورد نیاز انجام شود تهیه پروانه کسب سه روزه انجام می‌شود و استاندارد سازی باید ظرف یک ماه انجام شود.

«محمد رضا شهاب زاده» فرماندار شهرستان آستارا نیز در این نشست با اشاره به موقعیت استراتژیکی بندر آستارا در کشور اظهار کرد:

این شهرستان روزانه میزبان بسیاری از مسافران، گردشگران و کامیون‌های ایرانی و خارجی است و با توجه به اقدامات دولت سیزدهم در خصوص ارتباط با همسایگان به زودی شاهد رونق بیشتر در بخش گردشگری خواهیم بود.

شهاب زاده افزود:

با اقدامات صورت گرفته در بخش‌های تجارت بین همسایگان شهرستان آستارا در کشور آذربایجان و روسیه تا دو هفته آینده مسیر پل کامیون رو ما برای تردد آنها افتتاح و تا بهمن نیز در خصوص راه آهن رشت آستارا شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

وی با اشاره به برخی مشکلات و معضلات موجود در شهرستان آستارا بسیاری از آنها را به جا مانده از دولت‌های قبل عنوان کرد و گفت:

ولی این امر سبب نمی‌شود که ما اقدامات عملی خود را در راستای رفع آنها و تمام کردن پروژه‌های عمرانی انجام ندهیم و با همه توان در خصوص اتمام مسائل و مشکلات گام بر می‌داریم.

فرماندار آستارا تاکید کرد:

دولت در حمایت از سرمایه گذاری در امر گردشگری جدی است و فرمانداری نیز همراه و حامی خواهد بود تا سرمایه گذاران حوزه گردشگری اقدامات خود را انجام دهند و به بهترین خروجی برسند، زیرا یکی از راه‌های رونق اقتصادی و جذب ارز به کشور ورود مسافرین داخلی و خارجی به کشور و شهرستان است و ما نیز در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا