اخبار گردشگری

بازدید 22 میلیون نفر از موزه ها و اماکن تاریخی

معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی از بازدید 22 میلیون نفر از موزه ها و اماکن تاریخی از ابتدای سال تا آخر بهمن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی طلوعی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی گفت:

یکی از علت‌های افزایش درآمدهای وزارت میراث‌فرهنگی افزایش درآمدهای موزه‌ها است. خوشبختانه از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه بیش از 22 میلیون نفر از موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی بازدید کردند و این در حالی است که تعداد بازدیدکنندگان در کل سال قبل 21 میلیون نفر بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد:

برای مرمت اضطراری بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی 7 همت نیاز داریم اما کل اعتبار ما 432 میلیارد تومان است. همچنین برای تجهیز و تکمیل موزه‌ها نیز 6 همت نیاز داریم اما کل اعتبارات ما در این باره 409 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد:

کاملاً مشخص است که با این بودجه‌ها و با سازوکار دولتی نمی‌توان در حوزه میراث‌فرهنگی کاری انجام داد اما باید توجه داشت که اگرچه 2 دهم درصد کل بودجه کشور به وزارت میراث‌فرهنگی اختصاص دارد اما سهم ما در تولید ناخالص کشور ۵ درصد و همچنین سهم ما در اشتغال کشور 8.3، در صادرات 10 درصد و سهم ما در رشد اقتصادی کشور 29 درصد است.

طلوعی گفت:

ما نزدیک 6 میلیون شیء تاریخی داریم اما تنها 150 جایگاه شغلی امین‌اموال داریم که البته این در حالی است که امین‌اموال‌های ما مسوولیت‌های دیگری نیز دارند. ما برای نگهداری اشیای تاریخی حداقل 600 امین اموال دیگر نیاز داریم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا