جاذبه های گردشگری خارجی

موزه اورسی

موزه اورسی یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین موزه‌های هنری جهان است که در مرکز شهر پاریس قرار دارد. این موزه که یکی از جذاب‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس نیز محسوب می‌شود، در یک ساختمان قدیمی با معماری نئوکلاسیک قرار دارد و بیشتر از 4000 اثر تاریخی و هنری را به نمایش می‌گذارد. در این مقاله همراه گردشی تاپ باشید تا شما را با بخش‌های مختلف این موزه خارق‌العاده آشنا کنیم.

آشنایی با موزه اورسی

آشنایی با موزه اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Romain Plagnol)

یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های هنری جهان است که در یک ساختمان قدیمی با طراحی نئوکلاسیک، در نزدیکی رودخانه سن قرار دارد. جالب است بدانید ساختمانی که موزه اورسی در آن قرار دارد، در ابتدا ایستگاه قطار بود و در سال 1986 به موزه تغییر کاربری داد. این موزه 20 هزار متر مربع مساحت دارد و بیشتر از 4000 اثر تاریخی و هنری را در بخش‌های مختلف به نمایش می‌گذارد.

در موزه اورسی پاریس، می‌توانید آثار هنری مربوط به دوره‌های مختلف تاریخ را مشاهده کنید؛ اما آثاری که بیشتر از همه جلب توجه می‌کنند، مربوط به قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم هستند. آثاری که در این موزه مشاهده می‌کنید، از موزه‌های لوکسمبورگ و جزیره بلندا به پاریس آمده‌اند تا یکی از خاص‌ترین مجموعه‌های هنری تاریخ را خلق کنند. جالب است بدانید که سالانه، بیشتر از 3 میلیون گردشگر داخلی و خارجی از این موزه دیدن می‌کنند.

آدرس موزه اورسی

این موزه در فاصله 150 متری از رودخانه سن، در مرکز شهر پاریس قرار دارد. لوکیشن این جاذبه در گوگل مپ را می‌توانید در قسمت پایین مشاهده کنید.

معماری ساختمان موزه اورسی

معماری ساختمان موزه اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Christopher Yandell)

ساختمان موزه هنری اورسی پاریس یکی از شاهکارهای معماری نئوکلاسیک در کشور فرانسه محسوب می‌شود. استفاده از کنده‌کاری‌های زیبا، پنجره‌های بزرگ، مجسمه‌های هنری و ساعت بزرگ در بالای ورودی، زیبایی حیرت‌انگیزی را به نمای ساختمان بخشیده که نمونه آن را در کمترین سازه‌ای می‌توانید مشاهده کنید. ستون‌های بزرگ و پلان نیم‌دایره‌ای نیز از دیگر ویژگی‌های معماری این ساختمان است که زیبایی مجموعه را تکمیل می‌کنند.

داخل ساختمان موزه اورسی نیز مانند بیرون آن زیبا و جذاب است. برای طراحی و دکوراسیون داخلی این ساختمان از ترکیب معماری‌های باروک، مدرن و رنسانس استفاده شده تا محیطی جذاب و بدون ایراد خلق شود. ساختمان این موزه چهار طبقه است که به لطف پلان نیم‌دایره‌ای، دسترسی به طبقات مختلف و دیدن مجموعه‌های هنری بسیار راحت است.

بخش های مختلف موزه اورسی

بخش های مختلف موزه اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Marcelo Shimoda)

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم، این موزه شامل چهار طبقه می‌شود که هر طبقه، بخش‌های متنوعی را در خود جا داده است. در ادامه، مهم‌ترین بخش‌های موزه هنری اورسی و آثاری که در آن‌ها به نمایش گذاشته شده‌اند را شرح می‌دهیم.

طبقه زیرزمین

طبقه زیرزمین موزه هنری اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Zihan Feng)

زیرزمین موزه اورسی پاریس اولین بخشی است که باید از آن دیدن کنید. این بخش به مجسمه‌های تاریخی، نقاشی‌های سنتی فرانسه، نقاشی‌های باستانی و آثار مربوط به هنر معاصر اختصاص دارد. در این طبقه می‌توانید از ماجراجویی در میان مجسمه‌های نمادین، آثار هنری یونان و روم باستان و نقاشی‌های باستانی لذت ببرید.

طبقه اول موزه اورسی

طبقه اول موزه اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Tim Jonker)

پس از بازدید از زیرزمین این مجموعه، طبقه اول مقصد بعدی شما خواهد بود. این بخش به نقاشی‌های قرن نوزدهم امپرسیونیستی و پست امپرسیونیستی اختصاص دارد و اگر به این سبک‌ها علاقه دارید، بازدید از این بخش را نباید از دست دهید. در این بخش آثار هنرمندان بزرگی از جمله کلود مونه، ژان فرانسوا میله، ونسان ون گوگ و پل سیزان را می‌توانید مشاهده کنید.

طبقه دوم موزه هنری اورسی

طبقه دوم موزه هنری اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Γιαννης Στολτιδης)

اگر به نقاشی‌های مربوط به دوره رنسانس و باروک اروپا علاقه دارید، طبقه دوم موزه اورسی جایی است که باید از آن دیدن کنید. در این بخش می‌توانید نقاشی‌های مربوط به هنرمندان بزرگی از جمله لئوناردو داوینچی، رافائل، رمبرانت و کاراواژیو را مشاهده کنید و از ماجراجویی در میان سبک‌های رنسانس و باروک اروپا لذت ببرید.

طبقه سوم

طبقه سوم موزه اورسی پاریس
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Quan phung)

طبقه سوم در موزه اورسی پاریس به نقاشی‌ها و آثار مربوط به دوره هنر معاصر اختصاص دارد. در این بخش می‌توانید آثار هنرمندان بزرگی از جمله آندره دل سارتو، پابلو پیکاسو و هنری ماتیس را مشاهده کنید. اگر به سبک هنر دوره معاصر علاقه دارید، ماجراجویی در این بخش را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بخش معماری و دکوراسیون داخلی

اگر به معماری و دکوراسیون داخلی علاقه دارید و می‌خواهید خود را در دنیای آن‌ها غرق کنید، بخش معماری و دکوراسیون داخلی در موزه اورسی بهشت شماست. در این بخش می‌توانید مجموعه بی‌نظیری از آثار هنری مربوط به مبلمان و دکوراسیون داخلی را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید از دیدن مجموعه آثار هنری مربوط به عکاسی نیز در این بخش لذت ببرید.

در نظر داشته باشید که این موزه بخش‌های دیگری مانند فضاهای عمومی، فضاهای نمایشگاهی و فضای پذیرایی نیز دارد که بازدید از آن‌ها نیز خالی از لطف نیست.

هزینه بازدید از موزه اورسی چقدر است؟

هزینه بازدید از موزه اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Carla Guerini Rocco)

هزینه بازدید از این موزه با توجه به سن، تعداد بازدیدکنندگان و شرایط جسمی افراد متفاوت است. در قسمت پایین، تعرفه‌های بازدید از این مجموعه را شرح می‌دهیم.

 • هزینه ورودی عادی در موزه اورسی 15 یورو است.
 • افرادی که زیر 15 سال هستند و یا معلولیت خاصی دارند، می‌توانند از این موزه به صورت رایگان بازدید کنند.
 • اگر قصد دارید به صورت گروهی از این مجموعه بازدید کنید و تعداد افراد گروه شما نیز بیشتر از 25 نفر است، هزینه ورودی برای هر نفر 12 یورو خواهد بود.
 • اگر قصد دارید از نمایشگاه‌های موقت این موزه دیدن کنید، باید هزینه آن را جداگانه پرداخت کنید که معمولا بین 10 تا 15 یورو است.

در نظر داشته باشید که در زمان حضور شما در موزه اورسی پاریس، این تعرفه‌ها ممکن است تغییر کرده باشد. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم که قیمت دقیق بازدید از این موزه را از طریق این لینک بررسی کنید.

جاذبه های اطراف موزه اورسی

جاذبه های اطراف موزه اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Rober Retiz)

پس از بازدید از این موزه، پیشنهاد می‌کنیم که برای بازدید از جاذبه‌های زیر نیز برنامه‌ریزی کنید و به ماجراجویی خود در شهر پاریس ادامه دهید.

 • کاخ گارنیه که در فاصله 2.4 کیلومتری از این موزه قرار دارد.
 • کاخ پتی پله در فاصله 1.3 کیلومتری قرار دارد.
 • موزه لوور که یکی از جذاب‌ترین موزه‌های پاریس است و در فاصله 1.2 کیلومتری از موزه اورسی قرار دارد.
 • کلیسای نوتردام که تنها 2.9 کیلومتر با این مجموعه فاصله دارد.
 • خیابان شانزلیزه پاریس که یک مرکز خرید فوق‌العاده است و در فاصله 3 کیلومتری از موزه هنری اورسی پاریس است.

نکات بازدید از موزه اورسی

نکات بازدید از موزه اورسی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Sandra Ramirez)
 • این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل است و در روزهای پنجشنبه نیز از ساعت 09:30 تا 21:45 فعالیت می‌کند. همچنین در نظر داشته باشید که در سایر روزهای هفته، از ساعت 09:30 تا 18:00 آماده استقبال از گردشگران است.
 • با توجه به تعداد بالای آثار هنری، پیشنهاد می‌کنیم که با گذاشتن وقت کافی، از تمام بخش‌ها دیدن کنید.
 • راهنمایان زیادی در داخل موزه حضور دارند؛ بنابراین، اگر سوالی دارید، از آن‌ها بپرسید.
 • پیش از بازدید از موزه، قوانین مربوط به عکس‌برداری و فیلمبرداری در داخل موزه اورسی را مطالعه کنید.
 • بهترین زمان بازدید از این مجموعه، اوایل صبح و اواخر ساعات فعالیت است. در این زمان‌ها، ازدحام جمعیت کم است و راحت‌تر می‌توانید در بخش‌های مختلف موزه قدم بزنید.

سخن پایانی

موزه اورسی یکی از جذاب‌ترین موزه‌های هنری جهان است که در یک ساختمان بسیار زیبا، در شهر پاریس قرار دارد. بیشتر از 4000 اثر هنری مربوط به دوره‌های مختلف در این موزه نگهداری می‌شود که دیدن آن‌ها برای علاقه‌مندان به هنر هیجان‌انگیز است. در این مقاله، تمام سعی خود را کردیم که تمام نکات لازم درباره این مجموعه را به شما بگوییم. از اینکه تا انتها همراه گردشی تاپ بودید، بی‌نهایت سپاسگزاریم.

سوالات متداول

موزه اورسی کجاست؟

این موزه در مرکز شهر پاریس، در نزدیکی رودخانه سن، در یک ساختمان قدیمی با طراحی نئوکلاسیک قرار دارد.

ساعات بازدید از موزه اورسی کدامند؟

این مجموعه در روزهای دوشنبه تعطیل است و در روزهای پنجشنه از ساعت 09:30 تا 21:45 آماده استقبال از علاقه‌مندان است. در سایر روزهای هفته نیز از ساعت 09:30 تا 18:00 باز است.

مساحت موزه هنری اورسی پاریس چند متر است؟

این موزه 20 هزار متر مربع مساحت دارد و شامل چهار طبقه مجزا می‌شود.

بهترین زمان بازدید از موزه اورسی کدام است؟

اوایل صبح و اواخر ساعات فعالیت، بهترین بازه زمانی برای بازدید از این مجموعه است.

هزینه بازدید از این مجموعه چقدر است؟

هزینه ورودی عادی برای این مجموعه 15 یورو است و هزینه بازدید برای افراد زیر 15 سال و دارای معلولیت نیز رایگان است. همچنین اگر می‌خواهید به صورت گروهی از این موزه دیدن کنید و تعداد شما بیشتر از 25 نفر است، هزینه ورودی برای هر نفر 12 یورو می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا