جاذبه های گردشگری خارجی

 آکواریوم دبی

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ های گردشگری دبی که هر گردشگری که به این شهر می‌آید باید حداقل یکبار از آن دیدن کند، آکواریوم دبی بوده که در دبی مال، یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان قرار دارد. این آکواریوم یکی از بزرگترین آکواریوم‌های جهان به شمار می‌رود. شما در این آکواریوم می‌توانید از گونه‌های متنوعی از آبزیان، کروکدیل پادشاه، سمور دریایی، باغ وحش زیر آب آکواریوم دبی، قفس کوسه‌ها، تونل آکواریوم و پناهگاه پنگوئن‌ها بازدید کنید. علاوه بر آن، غذا دادن به آبزیان، غواصی با کوسه‌ها، اسنورکلینگ، و تفریحات هیجان‌انگیز دیگری از این قبیل را تجربه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با بخش‌های مختلف این آکواریوم آشنا شویم.

آشنایی با آکواریوم دبی

آشنایی با آکواریوم دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Daniel Prihoda)

آکواریوم دبی، یکی از امکانات تفریحی و سرگرم‌کننده شهر دبی است است که در دبی مال ساخته شده است. دبی مال بخشی از پروژه ۲۰ میلیارد دلاری برج خلیفه، بلندترین سازه جهان که از پروژه های توسعه گردشگری در دبی بود، است و بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه دارد. این مرکز خرید در ماه نوامبر سال ۲۰۰۸ برای مردم بازگشایی شد.

آکواریوم دبی کجاست؟

آکواریوم دبی کجاست؟
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Rajgopal V)

آکواریوم دبی در مرکز شهر دبی، در مرکز خرید دبی مال واقع در همسایگی برج خلیفه قرار دارد. به عبارت دقیق‌تر در دبی مال، خیابان دوحه، تقاطع اول – جاده شیخ زاید، محله down town  قرار گرفته است. اگر می‌خواهید که پیاده یا با خودروی شخصی خود به این مرکز خرید بروید، از لوکیشن زیر جهت مسیریابی کمک بگیرید.

همچنین اگر می‌خواهید با وسایل حمل و نقل عمومی به آکواریوم دبی بروید، می‌توانید از اتوبوس‌های خط بنفش استفاده کنید و در ایستگاه ورودی اصلی دبی مال از اتوبوس پیاده شده و وارد مرکز خرید شوید. در صورت استفاده از مترو می‌بایست وارد خط قرمز مترو شوید، و در ایستگاه برج خلیفه از قطار شده و پیاده خودتان را به دبی مال برسانید.

بخش های مختلف آکواریوم

بخش های مختلف آکواریوم دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Rahul Aravind)

آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی، بخش‌های ‌متنوعی برای بازدیدکنندگان دارد، که بازدید از هر بخش تجربه ای متفاوت و جذاب به شمار می‌رود. شما می‌توانید هنگام بازدید از آکواریوم دبی از هر یک از این بخش‌ها که علاقه مندید دیدن کنید.

تونل آکواریوم 

تونل آکواریوم دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: sohan shetty)

آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آب محیط اقیانوس‌ها و دریاها را با جزئیات تقریباً عالی بازسازی می کند و به شما این فرصت را می دهد که مستقیماً در آن قدم بزنید. تونل آکواریوم 48 متری که در طبقه همکف مرکز خرید دبی قرار دارد، شما را به عمق 11 متری زیر سطح می برد. بازدید از تونل آکواریوم دبی تجربه قدم‌زدن از میان آب‌های دریا و تماشای آبزیان مختلف را فراهم میکند.

باغ وحش آکواریوم

باغ وحش آکواریوم دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Honza Samko)

 گشت و گذار خود در اقیانوس را در باغ وحش زیر آب ادامه دهید و در مورد موجودات شگفت انگیزی که در رودخانه ها و اقیانوس های ما زندگی می کنند بیشتر بدانید. باغ وحش زیر آب در سطح دو آکواریوم دبی و در بالای مخزن آکواریوم قرار گرفته و شما را از طریق واقع در سطح دو بالای مخزن آکواریوم، باغ وحش زیر آب شما را از طریق سه منطقه زیست محیطی هدایت می کند. جنگل بارانی، ساحل راکی و اقیانوس زنده.

 تفریحات آکواریوم دبی

 تفریحات آکواریوم دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Rechtsanwalt Ralf Behr)

هنگام بازدید از آکواریوم دبی تفریحات متعدد و متنوعی وجود دارد که می‌توانید تجربه کنید . از جمله این تفریحات میتوان به بازدید از کروکودیل شاه آکواریوم دبی، بازدید از پنگوئن‌ها در آکواریوم، بازدید از سمور آبی در آکواریوم دبی، بازدید از سفره‌ماهی در آکواریوم، ملاقات با کوسه‌ها، سواری بر قایق‌های کف شیشه‌ای، غواصی، غواصی با کوسه‌ها، اسنورکلینگ در قفس و اسکوبا دایوینگ اشاره کرد.

 در بازدید از کروکودیل شاه، در آکواریوم دبی شما از کروکدیلی دیدن می‌کنید که یکی از عجایب جهان خلقت است. این کروکدیل با ۴۰ سال سن، ۵ متر طول و وزنی معادل با ۷۵۰ کیلوگرم در اصل بومی استرالیاست. این کروکودیل یکی از بزرگ‌ترین کروکودیل‌هایی است که روی کره زمین زندگی می‌کند و انتظار می‌رود طی ۵۰ سال آینده رشد بیشتری کند.جالب است بدانید که چندی پیش نیز همسر این کروکودیل که با نام ملکه کروکودیل شناخته می‌شود، با ۸۰ سال سن به او پیوست!

در آکواریوم دبی پنگوئن هایی وجود دارند که متناسب با شرایط محیط زیستشان در طبیعت این آکواریوم تنظیم شده و کاملا شرایط برای زیستن این پنگوئن ها مناسب است. در حال حاضر در این آکواریوم ۱۶ پنگوئن وجود دارد که نیمی از آن‌ها مونث و نیمی دیگر مذکر هستند. بازدید از پنگوئن‌ها برای هر بازدیدکننده‌ای جذاب خواهد بود.

 تفریحات آکواریوم دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Aftab Ahmed)

بازدیدکنندگان می‌توانند از محل زندگی سمورهای آبی که کوچکترین گونه در میان 13 کونه دیگر هستند و بومی قاره آسیا محسوب می‌شوند بازدید کنند. هنگام بازدید از سمورها برنامه‌ای آموزشی نیز درباره نحوه زندگی سمورها برای بازدیدکنندگان به نمایش درمی‌آید‌. سمور پنجه کوچک آسیایی با توجه ‌به اینکه کوچک‌ترین نژاد سمور در دنیاست و کمتر از ۵ کیلوگرم وزن دارد، از گونه‌های به‌شدت در معرض خطر انقراض است. همچنین در آکواریوم دبی میتوانید انواع سفره ماهی را ببینید.

شما می‌توانید در آکواریوم دبی مربی کوسه‌ها شوید و با نحوه نگهداری از کوسه‌ها آشنا شده و اطلاعاتی درباره زندگی کوسه‌ها به دست آورید. شما همچین می‌توانید غواصی و همچنین غواصی با کوسه ها در قفس را در آکواریوم دبی بیاموزید. اگر نیز علاقه به غواصی ندارید میتوانید با پرداخت هزینه مربوطه در آکواریوم دبی و در قفس اسنورکلینگ را تجربه کنید.

یکی دیگر از تفریحات آکواریوم دبی اسکوبا دایوینگ است که قبل از انجام آن به شما آموزش داده می‌شود. برای انجام اسکوبا دایوینگ باید حداقل 10 سال سن داشته باشید. علاوه بر تمام تفریحات گفته‌شده شما می‌توانید رو قایق شیشه ای قرار بگیرید و تجربه بازدید از بیش از 33 هزار حیوان متفاوت را در زیر پایتان تجربه کنید.

پکیج بازدید از پناهگاه پنگوئن‌ ها

پکیج بازدید از پناهگاه پنگوئن‌ها
منبع عکس: دبی

با خرید پکیج بازدید از پناهگاه پنگوئن‌ها می‌توان از تونل آکواریوم، باغ وحش زیرآبی و پناهگاه پنگوئن‌ها دیدن و از تور راهنمای پشت صحنه‌ها و پلت‌فورم تعاملی استفاده کرد. در این پکیج یک بن ۱۰ درهمی (۲٫۷۲ دلار آمریکا) در کافه آکواریوم و یک بن ۲۰ درهمی (۵٫۴۴ دلار آمریکا) در فروشگاه‌های داخل مجموعه به هر نفر داده می‌شود.

هزینه این پکیج در سال ۲۰۲۳، برای کودکان بالای دو سال و بزرگسالان، ۲۰۹ درهم (۵۶٫۹۰ دلار آمریکا) است. بچه‌های زیر ۱۵ سال باید به‌همراه یک بزرگسال از این پکیج استفاده کنند.

پکیج تجربه نهایی

 این پکیج شامل بازدید از تونل آکواریوم، باغ وحش زیر آبی و پناهگاه پنگوئن‌ها؛ تور قایق کف شیشه‌ای، غذا دادن به ماهی‌ها، تور راهنمای پشت صحنه‌ها و پلت‌فورم تعاملی است. در این پکیج یک بن ۲۰ درهمی (۵٫۴۴ دلار آمریکا) در کافه آکواریوم و یک بن ۲۰ درهمی (۵٫۴۴ دلار آمریکا) در فروشگاه‌های داخل مجموعه به هر نفر داده می‌شود.

هزینه این پکیج در سال ۲۰۲۳، برای کودکان بالای دو سال و بزرگسالان، ۳۰۹ درهم (۸۴٫۱۳ دلار آمریکا) است. بچه‌های زیر ۱۵ سال به‌همراه یک بزرگسال باید از این پکیج استفاده کنند. این پکیج برای کودکان زیر دو سال و بانوان باردار غیر قابل خریداری است.

جاهای دیدنی اطراف آکواریوم

جاهای دیدنی اطراف آکواریوم دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Shambhavi Bajpai)

در اطراف آکواریوم دبی علاوه بر قسمت‌های مختلف دبی مال از جمله فشن مد، بازار طلا، باغ وحش زیر آب، آب نمای دبی مال، رستوران‌ها و سینما میتوانید پس از بازدید از دبی مال دیدن کنید، در اطراف دبی مال نیز جاهای دیدنی زیادی وجود دارد که می‌توانید به بازدید از آنها بپردازید. تعدادی از جاهای دیدنی اطراف را برای شما شرح داده‌ایم.

نکات بازدید از آکواریوم

نکات بازدید از آکواریوم دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Gopal Roy)
  • آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی در تمام روزهای سال باز است. شما می‌توانید از باجه‌های این مجموعه بلیط خود را خریداری یا بلیت خود را به‌صورت آنلاین از قبل خریداری کنید. در نظر داشته باشید که در آکواریوم و باغ وحش زیر آبی دبی بلیط‌ها و پکیج‌های مختلفی وجود دارند.
  • برای ملاقات با هر کدام از موجودات آکواریوم و باغ وحش دبی (کوسه‌ها، سفره ماهی‌ها، کروکودیل شاه، سمورهای آبی و پنگوئن‌ها) علاوه بر هر یک از دو پکیج بالا باید ۱۰۰ درهم (۲۷٫۲۲ دلار آمریکا) پرداخت شود.
  • گردشگران عزیز می‌توانند در روزهای یکشنبه الی چهارشنبه از ساعت 10:00 صبح الی 22:00، و در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 10:00 الی 00:00 بامداد از این آکواریوم دیدن کنند.
  • اگر قصد بازدید از آکواریوم دبی را دارید، باید بدانید بهترین زمان سفر به دبی،  اواسط اردیبهشت تا پایان شهریور است.

سخن آخر

شهر دبی یکی از زیباترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان و جهانیان است. هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان از جمله بازیگران، فوتبالیست‌ها و غیره برای تفریح به ویژه تفریحات تابستانی خود به دبی می‌آیند. اگر برای تفریح به دبی سفر کردید، فراموش نکنید که حتما از آکواریوم دبی دیدن کنید. امیدواریم در آینده‌ای نزدیک فرصتی پیش بیاید تا بتوانید از این جاذبه دیدن کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه گردشی تاپ بودید، بی‌نهایت سپاسگزاریم.

سوالات متداول

آکواریوم دبی کجاست؟

این جاذبه در مرکز شهر دبی، در مرکز خرید دبی مال قرار دارد.

بخش های مختلف این آکواریوم کدام است؟

تونل آکواریوم و باغ وحش از جمله بخش‌های آکواریوم دبی است.

ساعت بازدید از این آکواریوم کدام است؟

شما می‌توانید در طول هفته از ساعت 10 الی 22 و در آخر هفته از ساعت 10 الی بامداد از این آکواریوم دیدن کنید.

بهترین زمان بازدید از آکواریوم دبی کدام است؟

اواسط اردیبهشت تا پایان شهریور، بهترین زمان بازدید از این جاذبه است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا