گردش

فاصله تهران تا مشهد با وسایل نقلیه مختلف (قطار – ماشین – هواپیما)

شهر مشهد، مرکز استان خراسان رضوی، با مساحت حدود ۳۵۱ کیلومتر مربع، دومین شهر بزرگ ایران بعد از تهران است. به جز زیارت حرم امام رضا(ع) که هدف اصلی هر گردشگری برای بازدید از مشهد مقدس است، این شهر مملو از جاذبه‌های طبیعی بکر و باصفا، مکان‌های تفریحی هیجان‌انگیز و جاذبه‌های تاریخی بسیار چشم‌نواز بوده. در سفر به مشهد، برنامه ریزی حرف اول را می‌زند. برای داشتن برنامه ریزی دقیق، نیاز به دانستن فاصله و مدت زمان طول سفر به مشهد با وسایل نقلیه مختلف هستید. اگر از تهران قصد برنامه ریزی برای زیارت امام هشتم شیعیان را دارید، با ما همراه باشید تا فاصله تهران تا مشهد با وسایل نقلیه مختلف از ماشین شخصی گرفته تا هواپیما و قطار را بررسی کنیم.

فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس

سفر با اتوبوس، یکی از متداول‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های جا به جایی بین تهران و مشهد است. فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس حدود ۹۰۰ کیلومتر( به طور دقیق ۸۹۸) کیلومتر است. این نوع سفر مناسب افرادی است که با هزینه پایین می‌خواهند بین این دو شهر جا به جا شوند. اما ارزانی رابطه مستقیمی با طولانی شدن زمان انتظار در مسیر دارد. در واقع فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس بسته به ترافیک و نوع اتوبوس بین ۱۲ تا ۱۴ ساعت است. این روش طولانی‌ترین روش جا به جایی بین تهران و مشهد است. اگر قصد دارید با اتوبوس این مسیر طولانی را طی کنید، برای راحت‌تر شدن سفر بهتر است از اتوبوس VIP استفاده کنید، این اتوبوس‌ها با قابلیت تبدیل صندلی به تخت نسبت به اتوبوس‌های معمولی راحت‌تر است.

فاصله تهران تا مشهد با هواپیما

پرواز مشهد از تهران همیشه پر تقاضا است. علت این تقاضا اما، کوتاهی زمان رسیدن به مشهد است.سفر به مشهد از تهران، مدت زمان انتظار در مسیر را از چند ساعت به ۱ الی ۲ ساعت کاهش می‌دهد. با خرید بلیط هواپیما تهران مشهد فاصله سفر شما بسیار کوتاه‌تر خواهد شد. فاصله هوایی تهران تا مشهد تنها ۷۲۰ کیلومتر است. این سفر علاوه بر سرعت بالا، ایمن‌ترین روش جا به جایی بین این دو شهر نیز به شمار می‌رود و کمترین حوادث ممکن در مسیر را دارد. ایراد اصلی سفر هوایی گرانی این سفر است که در صورتی که بتوانید بلیط چارتری و لحظه آخری پیدا کنید، می‌توانید در فاصله ۱ ساعت با هزینه اتوبوس، به مشهد مقدس برسید.

فاصله تهران تا مشهد با هواپیما

فاصله تهران تا مشهد با قطار

برای فاصله زمانی رسیدن به مشهد با قطار، اول باید بدانید که نوع قطاری که خریداری کرده‌اید کدام است. به طور کلی فاصله ریلی تهران تا مشهد ۹۰۰ کیلومتر است. اما بسته به نوع قطار زمان رسیدن به مشهد متفاوت است. این زمان برای قطارهای معمولی بین ۱۰ الی ۱۱ ساعت و برای قطارهای سریع السیر تا ۸ ساعت هم ممکن است. به علت درخواست بالا برای سفر به مشهد، سامانه ریلی بین این دو شهر، یکی از مجهزترین سامانه‌های ریلی کشور است. با داشتن قطارها پنج ستاره و چهار ستاره سفر به مشهد با قطار بعد از سفر با هواپیما راحت ترین نوع سفر محسوب می‌شود. قطار سریع السیر غزال، زندگی و فدک بالاترین امکانات را هنگام سفر به شما ارائه می‌دهند. در نهایت از قطارهای پنج ستاره و اقتصادی و اتوبوسی تنوع زیادی در این مسیر وجود دارد که دست شما را برای انتخاب باز خواهد گذاشت.

سفر به مشهد با خودرو شخصی

آخرین راه رسیدن به مشهد، سفر با خودرو شخصی است. این نوع سفر برای افرادی که می‌خواهند برنامه سفر در دست خودشان باشد و از جاذبه های درون مسیر لذت ببرند مناسب است. برای دانستن فاصله بین تهران و مشهد باید دانست که از کدام مسیر به مشهد می‌روید. بر خلاف اتوبوس که معمولا از جاده سمنان که ‌کوتاه‌‌تر‌ است به مشهد می‌رود، بیشتر افرادی که با خودرو شخصی به مشهد می‌روند، از جاده شمال که چشم انداز بهتری دارد به این شهر سفر می‌کنند. مسیرهای سفر به مشهد از تهران به شرح زیر است.

  • مسیر اول تهران به مشهد: ۸۸۰ کیلومتر. در این مسیر از گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار و نیشابور عبور می‌کنید.
  • مسیر دوم تهران به مشهد: ۹۸۰ کیلومتر. در این مسیر از رودهن، آبعلی، آمل، قائمشهر، بابل، ساری، نکا، بهشهر، گلوگاه، گرگان، آزادشهر، مینودشت، بجنورد، شیروان، قوچان و چناران عبور خواهید کرد.

مسیر اول که جاده بهتری دارد، در فاصله زمانی ۸ ساعت شما را به مشهد می‌رساند. در مسیر دوم با وجود مناطق جنگلی و کوهستانی، جاده ها باریک‌تر و فاصله زمانی برای رسیدن به مشهد طولانی‌تر است و حدود ۱۴ ساعت برآورد می‌شود.

سفر به مشهد با خودرو شخصی

کلام پایانی

برای رسیدن به مشهد با هر وسیله‌ای، در هر ساعتی می‌توانید اقدام کنید. تقریبا هر نیم ساعت یک پرواز و به فاصله هر یک ساعت یک قطار و اتوبوس به سمت مشهد می‌رود. تجربه شما از سفر به مشهد چگونه بوده است؟ شما کدام روش را برای سفر می‌پسندید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 3

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا